Monday, May 20, 2019

Trennipäevik - 21. nädal 2019


21 nädal

Midagi suurt kirja panna pole, sest paus kestab. Jõusaali naasen pärast puhkust, kui töötundidega on ka asjad korda saanud (mul on ühte päeva vabaks vaja ja selle tõttu teatud hommikutel, siis lähen varem tööle, et töö ja tunnid tehtud saaks, aga samal ajal ju jõusaalis olla ei saa). Ehk ikka sellist suvist pausi nagu tavaliselt mul on, ei tule. Tõuksimisegga on ka kuidas on.. ehk eriti ei ole. 
Nii et minu trennid on olnud lihtsalt kõndimine. Olen vaadanud, et sammud oleksid igapäevaselt täis. See küll tähendab, et olen kõndinud ka selle valusa puusaga... aga kui poolel teel see probleeme hakkab tegema, siis ei jää ka miskit üle. 
Puusavalu tõttu on kiloeetrite ajad aeglasemaks muutunud. 

Esmaspäev - hommikul tööle 5km ja õhtul kõnd 1,3km.

Teisipäev - hommikul tööle 5km ja õhtul kõnd 3km.

Kolmapäev - hommikul tööle 5km ja õhtul koju ka 5km. Puus ei olnud rõõmus.

Neljapäev - olin konverentsil. Uni läks varakult ära.. jõudsin hommikul raamatu läbi lugeda ja käisin ka raamatukogust läbi, et siis konverentsile minna. Pärastlõunal oli mul üks väga tore vestlus, mis andis sellise rahu hinge ja südamesse.
Kõndisin ka ikka. Sain kandadele villid.

Reede - kõndisin töölt koju 5km

Laupäev - läksime sõbrannadega Tallinna - traditsiooniline Maijooks. Olin reganud end küll ajavõtuta jooksule, aga teadsin juba mitu nädalat, et ma ei jookse. Leppisin ühe teise sõbrannaga kokku, et võiks koos kõndida-jalutada ja täpselt nii saigi. EI läinud enda stardikoridori, vaid jäin kuskile taha. Oli vaid üks start ja siis hakkas jooksvalt rahvas liikuma. Endiselt arvan, et joosta võiks seal ainult siis, kui sa oled esimeses stardigrupis, siis on ehk lootust, et saab joosta, muidu on seal ainult slaalom. Ilm oli soe ja päikseline. Kõndimisel ajal juttu jätkus. Tempo oli tunduvalt aeglasem, kui minu tavapärane. Puus hakkas kuskil 3km valu tegema ja siis muutus samm ka selliseks kummaliseks. Lisandus parema hüppeliigese valu.
Tegelik päevane kilometraaž mõõdetuna tuli meil kuskil 14km (lisaks juurde, mida ei mõõtnud) Kadriorust Lauluväljakule ja hiljem tagasi pikema ringiga, jalutamine Kadriorus ja testes paikades. 
Oli ju muuseumiöö ja meilgi oli kohti, mida külastada :) Õhtul käisime ka Patarei vanglas ekskursioonil. Pärast Maijooksu tegime koos süüa ja nautisime seda. Mõnus. Korter oli ilus ja seltskond hea. :)
Pärast vangla ekskursiooni sõitsime peatuspaika ja mina läksin magama ära. Uni oli hea.

Pühapäev - hommikut alustasime pannkookidega :) kella kümneks läksime Mustamäele Elamus Spa'sse. Ja seejärel suundusime Tartu poole. 
Aeg oli olnud imetore, aga ka üsna väsitav.. aga kuna mul samme oli alla 3000 alles, siis tuli ka kõndima minna, enne olin veel tõuksima jõudsin. Vaatasin, kuidas puus on... erilist kiirust polnud, sõitsin rahulikult... Puusaliiges tunda ei andnud, hüppeliiges oli ka ok. Niisama kõndides on ka teisiti.
Tõuks 10,45km, kõnd 4,75km.
Varsti on meil raamatuklubi. Mina valisin raamatu, mida lugesin ammu... ja laenutasin uuesti, et sirvida. Aga vot nii põnev oli, et lugesin selle veel läbi ühe jutiga!

Regasin end siiski Pärnusse ära. Aga ma ei plaani võistelda. Ma lähen seda distantsi läbi sõitma. Võistlemiseks pole hetkel vormi ja tervist. Aga enda psüühikaga tuleb tegemist teha, et ma ise ka aru saan, et ma ei võistle...
Ja see uus süsteem on minu silmis siiski põhiklassi suhtes väga ebaõiglane...No comments: