Sunday, June 30, 2019

Trennipäevik - 27. nädal 2019

27. nädal
Ohoo, millal ma viimati need asjad pühapäeva õhtul kirja panin?! Mina küll ei mäleta. :) 
Tõukerattal sai päris piisavalt kilomeetreid kogutud. Mingi aeg võrdlesin kuude lõikes kilometraaži eelmiste aastatega... ja seda et ma tõuksin vähe. Aga tegelikult olen ma eelnevatel aastatel ju käinud tõuksiga tööle, see on igal nädalal lisandunud kuskil 50km (kui sai kõik päevad käidud) ja kui pikema ringiga läksin, siis rohkemgi. Et kuu peale võibki see vahe päris korralik tulla. Sel aastal olen tõukerattal tööle läinud täpselt ühel korral.
Erilist treeninplaani pole ma endale teinud, aga nüüd oleks aeg sellele natukene mõelda. Sel nädalal tegin kaks pikka süitu järjest, järgmistel nädalatel tasub üks puhkepäev* vahele jätta. Lisaks on vaja tempotrenni või lõikude sõitmist, nii et jõuaks kuni 2x väga korraliku tempga sõita. 
Eile otsustasin, et puhkepäevadel (st mitte tööpäevadel) loobun sellest, et pean oodatud sammud täis saama. See tekitas liigset stressi. Miks? Sest eile ja täna tegin ma korrliku trenni, ometi ei kogu ma sellega samme ja ma ei leia, et selle kõrvalt peaksin eraldi veel kõndima minema. Eile olevat samme alle 2000 (tõukerattaga sõites Garmin samme ei loe). 

Esmaspäev - läksin tõuksima... ja siis sain aru, et keha vajab puhkust. Tuli selline 10,15km kulgemist.
Lisaks kõnd + linnaratas.

Teisipäev - käisin sõbrannal külas. Sinna tegin tõuksiga transporti 10,72km (36min) ja tagasi ringiga juba 15,37km (53min, pulss 141x').
Kõnd 5,3km.

Kolmapäev - nädala keskel toimub Põlvamaal tõukeratturite ühistrenn. Alguspaik on Mammaste tervisespordikeskuse parklas. Kui on ka ratta vajadus, siis tuuleb tulekus teada anda grupi küsitluses, aga muidu võib ka lihtsalt 18.30 platsis olla. Minu jaoks oli see esimene ühistrenn seal. Tartust läksime kolmekesi. Mina kujutasin ette, et me muudkui metsas sõidame... aga päris nii polnudki. Alustasime mööda asfalti, liikusime palju kergliiklusteedel... kuhu suunas.. ei tea. Aga pöörasime väiksemale teele ja jõudsime Porgandimäe (?) jalamile ja rühkisime üles. Varsti pärast seda olime kruusateel ja jõudsime metsa ja tutli palju tuttavaid paiku Salamaa rajalt. Lõpetasime jälle mööda asfalti ja oli veel üks killer-tõus. Sain selgemaks, kuidas hüppega jalavahetust teha just mäest üles minnes, lisaks info, et parema jalaga tõukan üsna kaugelt... ilmselt olen palju kordi ära löönud. 
Selle tehnikga on nii olnud, et kui põhiasi oli teada, siis edasi on toimunud iseõppimine. Ise tõuksin, ise vaatn või ei vaata kuidas ja võistluste ajal pole aega teiste tehnikat vaadata ja õppida. Nii et sellised ühistrennid on väga head.
Tõuks 23,47km, 1h25min, kiirus 16,43km/h, pulss 146x'.
Kõndisin ka.

Neljapäev - puhkasin. Kõndisin.

Reede - õhtul tegin väikese ringi, mõte oli küll pikemale minna ja mõtlesin, et saan ilma joogita hakkaa, aga juba enne viienda kilomeetri täitumist sain aru, et vajan juua... ja varsti. Ja enne seda olin juba mõelnud, et võiks natukene tempotrenni teha. Edaspidi tean, et selle jaoks peaks mõne teise raja valima, aga mis seal ikka. Tõusud sõid mu keskmist kiirust ikkagi ära, aga ju siis teinekord paremini. Siis tasub näiteks Luunja poole sõita.
Tõuks 11km 33min29sek,  kiirus 19,72km/h, keskmine pulss 150x'
+2km tõuksi peale. 
Kõnd 2,32km.

Laupäev - tahtsin pikema ringi teha ja suundusin Tartust välja mööda Räpina mnt. Alguses läks päris hästi, tuul lükkas natukene hoogu, jalad olid kerged, ainult liiklust oli palju. Pärast silda pöörasin Roiu poole ja alles siis läks sõiduks, sest sõber tuul oli küljelt ja vastu. Metsa vahel oli päris hea minek, aga keset põlde oli raske. Päris Roiuni ma ikka välja ei läinud, vaid keerasin enne Kurepalu poole ära ja seeläbi tegin ringi natukene lühemaks. Kurepalus aga hakkasin juba koju jõudmist ootama, tuul oli endiselt vastu ja vaatasin, et spordijook hakkab juba otsa saama (pool teed oli alles minna :D ). Koju ma jõudsin, samm jäi kangemaks, aga ise jäin rahule. 
Tõuks 35km, 1h58min, pulss 138x', kiirus 17,69km/h. 

Pühapäev - rattamatka raames ma teiste tõukeratturitega Meerile ei jõudnud. Kui nemad teisest Tartu otsast startisid, siis mina unelesin veel voodis. Sellised pühapäevad.
Päeval lugesin huvitavat raamatut (täna alustasin ja täna lõpetasin!), sõin maasikaid ja pärastlõunal võtsin end kokku ja läksin sõitma. Valisin ikka Lähte, et natukene kpnkast ka üles tõugata (ja alla libiseda). Teel hakkas päris palav ja lõpuks jäin ikka sportrinnahoidja väele ülevalt poolt (enne linnapiiri olin taas särgiga). Jalad olid eelmisest päevast natukene väsinud, aga trenni pikusega jäin rahule. Võtsin siis eesmärgiks sõita 1h Lähte poole ja tagasi tulla nii, et kodus oleks enne 2h täitumist. Lähtest läksin ikka mööda (seal täitus 14km) ja võtsin suuna Jääaja keskuse poole, sest sinna läheb ka kergliiklustee. Ja eesmärgi täitsin, koju sain peaaegu neli minutit kiiremini, arenguruumi jäi. Tuul? Ei saanudki aru, ju ei olnud nii märkimisväärne. Ja tehnikast - järsust nõlvast oli lihtne üles minnes hüppega jalga vahetada... aga kas ma ei oska seda enda madalal rattal veel või on tõusud liiga lauged... ei tulnud see täna kuidagi välja.
Tõuks 35,5km 1h56min, pulss 142x', kiirus 18,34km/h. No comments: