Monday, August 19, 2019

Trennipäevikud 32. - 34. nädal 2019

32.-34. nädal

Viimati panin blogisse kokkuvõtte juuli raamatutest. Sellest on möödas umbes kaks nädalat. Peas tiksus mõte, et tahaksin need trenni jutud ikka kirja saada, aga ilmselt olid teised asjad tähtsamad. Viimase kolme nädala sisse on mahtunud Põlvas väike sprint, Salamaa tõukerattakross ja Rakvere ööjooks. Eraldi positust väärib neist see keskmine, sest teiste osas pole nii suuri emotsioone või muljeid. Milliseid mõtteid ma kaks või kolm nädalat tagasi mõtlesin, ma samuti ei mäleta. Numbrid panen kirja kella abil... ja jah. 
Alates augustist vaatab iga kord vastu 5km. Nimelt võtan ka osa väljakutsest, et augustis iga päev 5km #jooksonlahe. Sellised jõukohased väljakutsed on toredad. Jooksnud olen vaid korra, aga ehk sügisel kui on pimedam, siis vaatan, kas saan selle jooksusammuga veel sõbraks. Üldiselt kõnnin ma seda tempokalt (näiteks on seljas veel ka u 6-7kg kott) ja üksikud korrad, kui pean seda kulgema, sest pole olnud sihti (või on väsimus liiga suur). On olnud paar päeva, kui need kilomeetrid on tulnud raskelt, sest... tahaks hoopis voodis magada, aga olen ikka läinud (näiteks pärast Salamaad või eile). Kuus on neli päeva, kui saad "puhata", mul on üks päev tabelis punane, aga seda seetõttu, et kui kuvatõmmise tegin, siis sinna ei jäänud kuupäeva peale... ja märkasin seda alles päev või kaks hiljem. 
Tõuksima pole oma lõbuks jõudnud. Pole vist tahtmist ka olnud. Ei oska nagu kommenteerida. Aga sügisel tahaks näiteks Sõprade Sõidule minna. 
Olen tagasi jõusaalis. Kavad meeldivad. Tuli ka korralik lihasvalu.
Hetkel on mul ööjooksu tõttu lihasvalu... et ikka juhtub, kui korra aastad jooksed (okei, sel aastal jooksin Elvas ka... ja siis oli see valu palju hullem). 
Kõik oluline sai nüüd öeldud. 

32. nädal
Esmaspäev 29.07 - kõnd-ratas-kõnd ja õhtul tõuks 10km

Teisipäev 30.07 - kõnd-ratas-kõnd

Kolmapäev 31.07 - väike tõuksi sprint Põlva lähedal kergliiklusteel. Ilm ei olnud vihmane, aga udutas. Ja tuulas. Sõita just lihtne polnud... tõmbas ikka hinge kinni ja jalad kinni, tagasipööre võttis hoo täitsa maha ja meeletult aega. Pingutus oli ainult 4minutit ja 23sekundit, aga andis pikalt tunda. Põhiklassi II.

Neljapäev 01.08 - meil oli koolitus Tartust väljas väga ilusas kohas. Päeval olime asjaliku,d õhtul sain paadiiga Ahja jõele, sauna, ujuma... Mul oli vaja ka 5km kõndida ja kolleegid tulid kampa. 5,6km

Reede 02.08 - mõtlesin, et kui hommikul uni ära läheb, siis kõnnin ära selle 5km... Uni ei läinud ära (kõrvatropid ja silmaklapid), mõned kolleegid aga käisid kõndimas (nii tublid!)
Õhtul koju jõudes tegin oma tiiru ära 5,33km.

Laupäev 03.085km

Pühapäev 04.085km

33. nädal
Esmaspäev 05.08 hommikul 5km; koju tõuksiga. 

Teisipäev 06.08 - hommikul kõnd-ratas-kõnd, õhtul 5km koju

Kolmapäev 07.08 - hommikul 5km. Õhtu Salamaalühistrenn ehk sõitsime raja läbi 12,7km. Olimärg, pehme, porine, libe... Metsas eriti vihma ei sadanud. 

Neljapäev 08.08hommikul 5km; koju kõnd-ratas-kõnd

Reede 09.08 - hommikul 5km; koju kõnd-ratas-kõnd

Laupäev 10.08 - Salamaa tõukerattakross. Sel aastal sõitsin esimest korda vaid ühe ringi. Kergemaks see seda ei teinud. 12,17km, 55min. Naistes I koht.
Õhtul vedasin end kõndima 5km, see oli raske.

Pühapäev 11.08 - tegin mingit hoogsat kõndi 46minutit 5km.

34. nädal
Esmaspäev 12.08 - tööle kõnd-ratas-kõnd ehk soojendus. Üle mitme kuu olin jõusaalis! Mõnus oli teha midagi kava järgi, iga harjutuse juures oli ka video, mida enne vaatasin, et kindel olla, et loen õige asja välja, lisaks kontrollisin tehnikat. Väga mõnus 70minutit oli.

Teisipäev 13.08 - hommikul kõndisin 5km, koju läksin kõnd-ratas-kõnd.

Kolmapäev 14.08 - hommikul läksin tööle kõnd-ratas-kõnd. See oli juba korralik soojendus. Tegin trenni 78minutit jõusaalis . Õhtul kõndisin koju 5km
Reite olid kinnituskohad valusad ja kõhulihased niisamuti.

Neljapäev 15.08 - ilus õhtu Nelijärvel. Kõndisin 3km ja leidsin pohlad! Lõpuks korjasin taskud pohli täis, eksisin natukene metsas, olin tänulik, et sellistel radadel meil tõuksimist ei toimu... ja leidsin puhkekeskuse ka üles. Kõndisin 6,8km.

Reede 16.08 - ärkasin Nelijärvel, olin tänulik kõrvatroppidele ja silmaklappidele, sõin kiirelt ja läksin 5km kõndima, sest teadsin, et hiljem pole mahti. Niiii soe oli! Lõpus korjasin pohli ka.

Laupäev 17.08 - Rakvere ööjooks. Minul neljas aasta ja erilisi emotsioone ikka pole. Oli plaan Abikaasaga koos minna, aga tema pidi ootamatult öötööl olema. Nii läksin ise hommikul juba Virumaale ja ilusa päeva veetsin maal, jõudsin isegi metsa pohlale. Rakveres parkisin auto Tallinna tnava lähedale teatripargi juurde. Võtsin särgi ja numbri ja veetasin aega vanaema juures. Võistluspaika läksin tagasi kella 9 paiku ja kõige pealt olin wc järjekorras, siis liikusin staadionile. Ma kirju just ei lugenud ja ei saanud eriti aru, kuhu poole peaks hoidma. Kui 21 ära startis, siis sai aru ja püüdsin kuidagi ettepoole saada, aga väga ei õnnestunud. Kui start käis, siis läks 2minutit, et jooneni jõuda ja veel 2 minutit, et saaks mingisuguse jooksusammu sisse. Seal on ikka kitsas olnud, aga nii kitsas pole mul olnud, joosta oli võimatu, slaalomgi oli võimatu, kui kõikjal inimesed on, eriti palju, kes kõndisid ja ikka kambakesi.... Kuskil poole distantsi peal läks asi paremaks, aga slaalom oli ikka (eelmistest aastatest mäletan Jaama tänavat, kui sellel sirgel nägi väga vähe inimesi... sel aastal sellist momenti ei olnud). Minu teine 5km oli esimesest kiirem. Esialgu said mul kellal kilomeetrid kiiremini täis, siis aga jooksin kurve sirgeks (no kui teel ruumi ei olnud, siis olin ka kõnniteel) ja läks natuke teistmoodi. Staadionile jõudes läksin väliskurvi, et ikka 10km kätte saaks. 
Aeg oli parem kui eelmine aasta ja parem kui juunis Elvas (südaööjooksule ma rohkem ei lähe). Olin rõõmus, et jooksin terve tee ja tegin lõpuks ka jooksusammu. Nii head sammu ja jooksu, kui oli 2016, siiski ei olnud. 

Pühapäev 18.08 - olemine oli üsna väss. Õhtupoolikul kulgesin oma 5km ära, ilm oli ilus. Õhtul nägin sõbrannat, kes oli Inglismaalt Eestisse käimas, see oli väga vahva.

Läks köögikapi otsa magama.

No comments: