Saturday, September 7, 2019

Joogipudelid

Minu lemmikjook on vesi. Minu jaoks on hea ja puhas joogivesi väga oluline ehk siis ma tahan, et kodus oleks hea kraani- või kaevuvesi, mida saab südame rahus juua ka ja kaasa võtta. Minu arvates on Tartu vesi üsna okei, linnas ma mingit kõrvalmaitset ei tunne (eks oleneb ka, mis olukorras on torud), kare on küll, aga see häirib pigem vannitoas ja valamu juures. Tööl ma paraku kraaniveega nii rahul ei ole, linnas oleme küll, aga soopealsel alal ja ilmselt on seetõttu vee maitse kuidagi teistsugune. Kui mul ikka väga janu on, siis ma võtan sealt kraanivett, aga üldiselt mitte (kui külma panna, siis päris külmana on see üsna okei, aga kraanist jääbki seda päris külma vett ootama). Saku Läte vesi on töölt kadunud juba mitu aastat, muidu jõin tööl seda, kuigi eelistasin kodust kraanivett. Saku Läte vesi on alles veel jõusaalis ja trennis käies võtan seda, muidu vajaksin veel ühte pudelit. 

Päevas joon ma vähemalt 1,5 liitrit vett ja tegelikult rohkemgi. See on minu normaalsus. Sellele lisaks siis kohvi ja vahel teed. Viimastel kuudel on minu uus harjumus see, et hommikuti joon sidrunivett (ja tegelikult enne magama minemist ka). Kui ma esialgu seda proovisin, siis ma ei olnud rahul - oli küll vees sidrun, aga polnud seda õiget maitset. Siis jäi mulle kuskil silma, et parem variant oleks sidruniviiludele peaaegu keev vesi peale kallata ja seda siis hiljem juua. Ja nii ma teengi. Õhtul kallan vee peale ja hommikuti joon mõnusat sidrunivett, mis on täitsa jahe. Hommikul panen uued viilud ja uue vee ningõhtul saan seda juua. Selline vesi tundub mulle toatemperatuuril külmem kui tavaline vesi. Olen varem kirjutanud, et eelistan kogu aeg juua külma vett, siis see harjumus on praeguseks natukene kahanenud. 

Tööl ma kohvi ei joo, teed teen siis, kui on mul on seal jahe (kevadel ja sügisel pea igapäevaselt :D) Ehk siis joon vett. Seda vett, mis mulle tööl ei meeldi, mis tähendab, et vesi tuleb tööle kaasa võtta. Üldse ei imesta, et mu seljakott siis 6kg-8kg hommikuti kaalub. Mul on olnud erinevaid plastikpudeleid, spordipudeleid, mingi aeg kasutasin klaasist pudeleid ja siis tavalised veepudelid poest, mida oli mul alati kaks, sest üks külmkapis ja teine kasutuses ja vahetada tuli neid ka ikka... Samas oli juba ammu mõte, et oleks üks hea korralik joogipudel, mis on ka keskkonnasõbralik, vastupidav, hea, kui hoiaks joogi jahedana, oleks piisavalt suur, veele ei tuleks kõrvalmaitset, on lihtne puhastada. Erinevaid pudeleid erinevate firmade poolt olen ikka aastate jooksul uurinud ja kuigi tegelikult ei ole nende hind nii kõrge (eriti kui mõelda, et ma kasutasin kogu aeg aktiivselt kahte 0,75l veepudelit), siis ostmiseni ma ei jõudnud. 

Aga üks kord õe juures jäid mulle silma Laken therm pudelid, mida nemad olid ostnud Bio4you-st. Tikriga sai ka nendest räägitud, sest eks tema käsi on ka mängus, et neid just sellest ökopoest osta saab. Õega sai selline diil, et kingib mulle ühe pudeli sünnipäevaks. Sel hetkel soovisin spordipudelit ehk spordikork. Pildil siis oranž. Vajutad nupule ja see kork pääseb valla, väga mugav juua, sees on tegelikult kõrs ka, nii ei peagi seda kallutama (ja kõrre puhastamiseks oli kaasas vastav hari). Hakkasin rõõmsalt seda pudelit kasutama ja kui mõned kuud hiljem märkasin, et vähemalt Rakvere Bio4you kaupluses on mingi soodukas, siis palusin õel juurde osta teise pudeli, sest ühest on mulle tegelikult ju vähe. Teise võtsin tavalise korgiga. 

Ja ma olen niiii rahul!
Pudelid näevad ilusad välja, mõlemad on 0,75l. Eks kaalu on rohekm kui plastikul, aga tunduvalt turvalisem kui klaas ja sõbralikum kui pastik. Spordikork on väga mugav, aga teine kork on ka mugav. Lihtne hooldada - kasutan ikka äädikalahust ja soodat ning kuuma vett. Lekkimist ei ole. Oranžil ma vahel proovin, et ega lekkima hakka. Ja mis eriti hea - vesi püsin täitsa jahe! Öösel hoian neid küll külmkapis, aga tööl ma neid enam külmkappi ei pane, võtan kohe enda laua juurde, kallal aga kruusi ja naudin head külma/jahedat vett. Ja see vesi püsib selline tööpäeva lõpuni. Lihtsalt suurepärane. Samuti suvel hoidsin vett nii autos, kui mõnus!
Täiega kiidan!


Laken therm pudelid :)
Ja kui kui pudelitest rääkisin, siis räägin ka selle termostassist. :)
Mul on olnud mitmeid termostopse, olen neid ise ostnud, olen saanud kuskil auhinnaks, on kingitud, aga kõikidel on olnud minu jaoks samad probleemid - jook ei püsi kuuma/soojana; tunnen mingit plastiku maitset; lekib. Niisiis sai ühel hetkel kõik need kodust ära likvideeritud, sest kasu ei olnud. Aga samas on soov, et oleks ks olemas, mida vajadusel kaasa võtta. Kohv mulle maitseb, aga kodust võtan seda harva kaasa. Aga küll on tore näiteks sidruni teed (ehk sidruniviilud ja kuum vesi) kaasa võtta või kuuma õunamahla. Ja eks paar korda ole ka kohvi võtnud - sellisel juhul läks termostass enne kuum vesi, et see soojaks läheks selle arvelt mitte ei jahutaks jooki.
Minu termostass on pärit Kohvisemust ja on The Mighty Mug. Ostetud mingi aeg kevadel, kui seal jäi silma sooduskampaania. Vaatasin, mida seal pakutakse ja siis tegin Internetis veidi uurimistööd, et kas ikka tasub osta. Valituks osutuski punane Mighty mug. Olen järgi katsetanud, kui vastu minna, siis pole tõesti seda eriti lihtne ümber ajada.. aga tugevalt tõugates ikka õnnestub. Kirjas on, et hoiab jooki soojana kuni 6h, eks päris soojana on pigem 2-3h ja oleneb, kui soe jook sinna läks. Külma ma seal hoidnud ei ole, aga usun, et 12h on täiesti reaalne. Lekkimiskindlust ma tavaliselt kontrollin, sest kaas tuleb väga õgesti ja hästi peale panna, et see ikka toimiks. Niisiis päris niisama seda kotti ei viskaks, aga kui on kontrollitud, siis on see mul turvaliselt kotis teiste asjade keskel ja ka kummuli (peaasi, et see väike kork siis lahti ei lähe).
Olen rahul!


--
Ostsin täna lõpuks uue arvutihiire. Vanal andis juhe otsad ja nüüd on juhtmevaba. Hiirete on arvutis tegutsemine natukene tüütu. Ja pikema jutu kirjutame on telefonis tüütu.

3 comments:

Tikker said...

Nii tore, et meeldib :)

Ma ise tegin vahepeal selle vea, et ostsin Koduekstrast roostevabast terasest termospudeli - mõeldes, et mis seal ikka, Lakenist mitu korda odavam... Noh... KUIDAS ma küll ei mõelnud, et värvi kvaliteet on ka oluline!!! Esimese kasutamisega kriipsud peal... Muidu ilus pudel ja odav oli ka ja sooja/külma hoidmise kohta ei oskagi veel midagi öelda.

Aga termostassidest - mul on Primus. Ise poleks raatsinudki osta, sest ma nii tihti kohvi kodust kaasa ei võtnud, aga sõber kinkis sünnipäevaks... Ja ma olen üliväga rahul sellega. Hoiab joogi pikalt sooja ja on täiesti lekkekindel. Nupust vajutan lahti ja kinni, kui on kinni, siis ei leki. Ja kaane saab osadeks lahti võtta, et korralikult pesta, nii et pole muret, et kuskil mingi elu tekib...

Kvaliteetsed pudelid ja topsid ON olulised :)

Keiti K-L said...

Mulle meeldib sidruni vett juua ka kuuma veega (ehk siis sidruniteed?), eriti kui mingi tõbi peal on.
Aitäh postituse eest, otsin ka seda parimat termostopsi, kõrvalmaitsetest nii kõrini :)

Sjuteist said...

Tikker - ma cist olen maininud ka, et mul oli kunagi üks Primus isegi, minu meelest polnud ka kõige odavam, aga sees oli vist plastik ja jäi maitse häirima. Lisaks kukkus 1x maha ja sinna see soojapidamine ka läks.
Jaaa, see et hooldamine lihtne ja mugav on, on tegelikult väga oluline. Selle spordikorgiga on mul veidi raskusi..

Keiti - sidrunitee (ja ingveri) on minu lemmik külmal ajal, siis tuleb kohe soe sisse.

Kõrvalmaitsete kohta tahtsin veel öelda, et eks inimeste maitsemeeled (ja teised tajud) on veidi erinevad. Mis mulle võib tunduda kõrvalmaitsega, võib teisele olla täiesti okei ja vastupidi. Samas võin mina ka liiga tundlik olla :D ja v-o sõltub ka joogist, mida topsi panna. Tööl saan ma piisavalt kommentaare, et sellel veel pole siin ju mingit kõrvalmaitset, mida ma hädaldan. Ja eks on kinni ka harjumustes :)

Ja peab ütlema, et hea vesi maitseb korralikust pudelist veel paremini! Värskelt!

NB: nii tore oli kommentaare lugeda :)