Saturday, September 21, 2019

Juuli ja august 2019

Üks põhjus, miks ma pole kuludest ülevaadet teinud (tulude ülevaade pole eriti raske :D) on see, et kõik läks sassi. Juuli lõpus vaatasin tabelit ja raha pidi justkui otsas olema, aga ei olnud. Samas teadsin, et ei ole raha, mida kuskile suunata ja suurema summa jaoks võtsin seda hoiuselt. August algas sellega, et hoiusele summa tagasi kanda ja läks hästi kuni tekkis jälle segadus. Kui ma asju kirja panin, siis tundus kõik väga loogiline ja ma kindlasti saan hiljem aru. Kuu lõpus polnud enam midagi loogilist, teadsin, et olen hoiustelt raha võtnud ja ei plaaninud seda üldse kuludetabelis kajastada, sest see on hoopis teine teema... aga segamine see asjad lõi. Loodame, et september tuleb selgem :)

Fondid-teised kontod-hoiused.
Kokku juuli 12,8%, august 4,57% (juuni 15,36%). Algas paljulubavalt :) Hiljem oli osa raha vaja, aga tundub, et teiste kontode ja hoiuste jaoks peaksin etegma eraldi tabeli, et neid asju korralikult träkkida. Augustis kandsin teise panak ühe summa ära, et oleks kantud... ja nii oligi.


Arved-laenud-maksud.
Kokku juuli 44,52% , august 47,34% (juuni 41,86%). Korstanpitsidil oli viimane osamakse, mis oli väiksem kui eelmistel kuudel, aga % suurendas see, et kuu lõpus tuli maksta ahju remonti. Ahjul oli kuskil ummistus ja meil vedas, et suvi oli küllaltki soe. Esialgu pidi tulema seda tegema üks teine mees ja ma mõtlen, et mul jagus seda kannatlikkust ikka mitmeks kuuks, lõpuks aga kui meil üks teine firma katusel oli ja korstnapitse ladus, siis vtsin ühendust nende ülemusega ja töö oli üsna varsti juba tehtud. Kuna oli kuu lõpp, siis ülejäänud summa lisandus hoiuselt (kuhu selle augustis tagasi kandsin). Lisaks ummistusele lasime ka ukse juurest korda teha, seal miskit oli liikuma hakanud. Nüüd ahi korras, süda rahul ja toa saab soojaks kütta. Augustis tavalised arved ja siis see ahju värk hoiusele tagasi, tundus nii õige. Prügiarve oli ka vahelduseks. Lisaks hakkasin tegelema, et saaks telefoniarve väiksemaks. 


Trenn, sport või muu sellega seonduv.
Kulu juuli 0,18%, august 4,08% (juuni 0%). Registreerimisi ei olnud juulis, ostsin uue pudelihoidja rattale. Augustis ostsin uue veepudeli, regasin end Salamaale ja Sõprade Sõidule. 

Kassid.
Kokku juuli 1,7%, august 6,02%(juuni 8,49%). Juulis oli märg toit ja allapanu. Augustis allapanu ja zooplus tellimus.

Toit (sh turul käigud)
Kokku juuli 6,68%, juuli 5,87% (juuni 11,53%) Kohe tunda, et maasika hooaeg sai läbi. Ja turul vist unustasin käia, sest tabelist vaatas sõna turg juulis vastu vaid korra (või unustasin kirjutada, sest seal tasun sularahas). Augustis sattusin poodi vähem, ilmselt ei olnud vajadust minna, turul käisin hakkliha ostmas, kolleegi käest kanamune ja kaks korda ostsin kultuurmustikaid 2kg. 

Ilu ja riided
Kokku juuli 4.02%, august 0% (juuni 3,88%).  Juulis kosmeetiku külastus ja šampooni jms. Seejärel tuli paus kosmeetiku külastustesse sisse ja see kestab veel praegugi. Kuidagi hakkasid karvad sisse kasvama ja seetõttu kasutan muid viise.

Vaba aeg
Kokku juuli 0,34%, august 0,41% (juuni 0,35%). Kohvikakao ja lõuna juulis. Augustis kaks lõunat. 

Kütus/auto/transport 
Kokku Juulis 0%, august 0% (juuni 0,4%). :)

Pere/kodu, kingitused
Kokku juuli 5,14%, august 10,75% (juuni 2,69%). Juulis kohimasinale vajalikku kraami (ostan ikka siis, kui kohvisemu.ee's on soodukat) ja üks sünnipäev. Teine sünnipäevalaps saab elamuskingituse, aga realiseerima uuel aastal. Augustis oli minu jaoks kingituste osa suur väljaminek... kaks sünnipäeva ja beebipidu. Rohkem kui 4x väiksem osa läks ehituspoes.

Tervis (sh ravimid)
Kokku juuli 0%, august 1,02% (juuni 0%). Kolleegile tellisin D vitamiini, võtsin siis endale ka.

Ja muu.
Kokku juuli 25,26%, august 11,97% (juuni 8,08%). Juuli.. uh. Koolitused, annetus, läpaka osa, mida sulas polnud. Augustis ikka ühe koolituse osamakse ja muu alla panin ka ühe raamatu ja mõne märkmiku ostu. 


Nüüd on käes sügis. Väljas läks juba nii jahedaks, et esikus panin radiaatori sisse (taimeriga, et oleks norm temperatuur lihtsalt). Natukene väiksemaks sain telefoniarve. Enne selle kirjutamist otsustasin, et ei taha enam koolitusel osamakseid tasuda ja vaatan, kuidas see summa kokku saada, et sellega oleks korras. Vahepeal panin fb marketingil kingad müüki. Kuni üks meesterahvas mulle muudkui kirjutama hakkas, kingi ta osta ei tahtnud... ja tal oli vist 5 erinevat kontot, mille alt ta kirjutas. Lõpuks võtsin kuulutuse alla, sest kuigi ma ta ära blokkisin, siis ta ikka ilmus. Ei olnud tore.
Alates novembrist võin homemade piparkoogitaigent müüa... aga kus pakkuda, et õige inimene üles leiaks?

No comments: