Sunday, November 3, 2019

Raamatud oktoober 2019


Hetkeseisuga (02.11) on sel aastal loetud 85 raamatut. Tunduvalt rohkem kui üks raamat kuus, aga kas loen ka üle saja raamatu.. see ilmselt oleneb, kui palju ma õhtuti pühendan lugemisele ja kui palju millelegi muule. Ja oleneb raamatutest ka - on piisavalt neid, mida ühe õhtuga ära lugeda ja neid, mis vajavad rohkem süvenemist. 
Oktobrit alustasin ilukirjandusega ja oli lihtsalt mingi naistekas - "Imeline aed", täitsa okei ajaviiteks.  Seejärel jätkasin Katrin Pautsi raamatutega - "Muhumaa põnevik" ja "Hiiumaa põnevik". Kolmest jäi lemmikuks ilmselt esimene ("Saaremaa põnevik"), mida lugesin septembris, aga teisedki lugesin väga ruttu läbi, kui olin juba alustanud ning andsid päris palju vastuseid küsimustele, mis tekkisid esimeses raamatus. 
Enesearenguks lugesin raamatu "Kõik on väljamõeldav", mille ostsin. Hetkel juba laenutasin välja. See mantra - kõik on väljamõeldav - seda tasub elus kasutada ja see endale alateadvusesse istutada, sest täpselt nii on. Lisaks lugesin inglite kohta ja kinnistasin seda, mis teadmised enne juba olemas olid.
Kuu lõppes raamatuga "Ennustus", mille autor kirjeldas küll enda kasvamislugu.. Minu jaoks oli tegu raamatuga, mida mõtlesin korduvalt käest panna. Kirjanduslikult oli väga okei raamat, aga see oli muserdav ja kurb... tekitas sellist raskustunnet. (praegu lugesin raamatu kirjeldust ja minu arvamus sellest oli ikka hoopis teine.) Vahepeal oli rõõmsamaid kohti ka ja nii sai see loetud. Aga järgmine kord jätaks ilmselt pooleli, kui midagi sellist lugema hakkan. Lihtsalt.. tuleb jälgida, mida loed ja kuulad ja näed... sest seda lood.

Novembri esimene raamat on mul juba loetud.
Ja kodus on hetkel 10 raamatut. Neli ilukirjandusest ja kuus midagi muud.

No comments: