Sunday, December 22, 2019

22122019

Puhkusenädal on läbi. See oli väga toimekas. Miks ja milline, sellest ehk kunagi hiljem. Tulin siia lihtsalt endast korra märku andma :) Hakkan vaikselt aastat kokku võtma. Eile tegin korralikud plaanid 2020 aastaks ära ja nüüd hoian silda. Siin kirjutan ka sellest veidi, aga ilmselt veidi teises võtmes - vast nii nagu möödunud aastal. Sel nädalal käisin ka Vspas lõõgastumas. Oli selline ilus neljapäeva hommik, sain Abikaasa kinkekaardi ja nautisin terve hommiku seal erinevaid saunasid. Kuna kinkekaart oli suurema väärtusega kui pilet, siis võtsin ka saunalina, hommikumantli ja plätud.. natukene jäi raha ülegi, et veel kohvikust midagi osta.. aga kui ma oleksin teadnud, et "ma ei pea seda kõike kohe ära kulutama", siis oleksin saunalina ja hommikumantli võtmata jätnud, sest need polnud ilmtingimata vajalikud (rätik oli kaasas ka). Ja olingi saunades. Basseini ei jõudnud. Olin kohe platsis, kui see avati ja nautisin seda rahu ja vaikust. Sai mõnusalt üksi saunades lõõgastuda. Minu lemmikud on ikka sellised 40-60 C saunad, seal saab rahulikult olla, ei teki tunnet, et hakkab kuum ja peab ära minema. Meesaunas jäin ilmselt tukkuma ja hiljem vedelesin pikalt seal lamamistoolil, kus ka tukkusin, no nii hea oli. Kuumad saunad jätsin käimata ja jääsauna ka ei läinud (rääkimata sellest jäises basseinist). Soolasaunas oli ka muidugi mõnus end soolaga koorida. Oh, mõnus. Ja ma tõesti nautsin seal üksi olemist. Muidugi on ka vahva kellegagi koos minna, aga siis on ikka see, et liigutakse pigem koos edasi, aga inimeste maitsed on väga erinevad. Lisaks on hea istuda vaikuses ja nautida, kui oled kellegagi koos, siis kipud ikka jutustama ... Mina vajasin seda self-care'i ja jäin väga rahule. Läheks teinekordki :) (aga ainult E-N ja kohe hommikul). Kell 11 tekkis sinna rahvast ikka juurde ja siis ei saanud enam üksi saunas mõnuleda. 
Raamatuid olen ka lugenud ja 101 on täis. Homme peaksin veel midagi raamatukogust saama. Kodus on hetkel vaid üks ilukirjanduslik ootamas. 
Täna olin väga rahul, sest sain sorteerida ja asju minema visata või panna kotttidesse, mis lähevad ära andmiseks. Hea tunne. Seda tuleb veel jätkata, aga algus sai tehtud. Abikaasa sai tööriistade ja selliste vidinate kohad üle vaadata. 
Eile olin aga nohune ja veetsin päeva voodis. Natukene õppisin, lugesin, magasin ja õppisin veel. Kuna tegin päeval uinakuid, siis ööuni tuligi alles pärast südaööd. Küll aga nägin esimest korda, et Abikaasa magas üle 12h. 
Nädala alguses käisin juuksuris (viimane lõikus oli märtsis...). Ega ma seal miskit väga ei teinud, palusin lõigata nii palju, kui parasjagu on vaja... Värv on nii kenasti väljakasvanud, et ei raatsi seda ka rikkuda (teised värviad enda juuksed selliseks). 
Piparkoogitainast tegin veel 2x4kg. Polnud väga plaanis.. aga kes olid varem ostnud, siis kirjutasid, et nii hea oli, et kas saab veel :D Ma siis tegin. Üks endine kolleeg ostsin eelmine kord 1kg ja ütles, et mees sõi kahe päevaga kõik piparkoogid ära. Nii armas. Mina plaanin küpsetada ehk homme või ülehomme... Ja ühe korra pean taigent ka veel tegema, sest üks tellimus on jõulude ja aastavahetuse vahelisele ajale. Muidu läks see äri hästi ja püsisin selles, et tegin seda südamega :) Ehk 2020 november-detsember jälle.
Pisike on lihtsalt nii KOHEV. Abikaasa ütles, et oleks seda teadnud, siis oleks nimeks pannud Kohevake. :D Küüned on endiselt teravad ja eriti neid sisse ei tõmba... oh armsake. Draakoniga peame homme arstile minema, siis saab teda kaaluda ka - mul on tunne, et ta on 4kg... aasta tagasi oli 4,3kg, aga mul on tunne, et on nüüd väiksem. 
kas keegi mäletab sarja "Kadunud linn"? Tundus omal ajal nii äge.. 
Eile vaatasin Blacklisti kaks viimast osa ära. Nii põnev! 

pärast juuksurit ja kosmeetikut tahtsin Pisikesega poseerida

meie kohevake
vahel magab teki all

2 comments:

Tikker said...

Mina mäletan seda sarja, kunagi oli jah megapõnev... Aga ma üritasin seda vist hiljem leida ja ei leidnud... Või leidsin ja vaatasin, aga ei meeldinud enam? Surematu (ehk siis Highlander) oli ka üks sari, mis kunagi NII meeldis ja hiljem uuesti vaadata üritades enam üldse mitte...

Sjuteist said...

Ei tasu ilusaid mälestusi rikkuda :)
Ilmselt ma ka vaatasin seda sarja, aga kohe ei meenu.. kui midagi näeksin, siis kindlasti teaksin. No mulle meeldis väga ka A-rühm ja Macgyver :D
räkimata mõnest mutlikast.:)