Sunday, December 29, 2019

29122019

Kui pühad läbi, siis oli plaan teha koduseid toimetusi. Puhata ka, aga ikka sorteerida ja oobuda ebavajalikust. Läks aga veidi teisiti ja uued viirused murdsid voodisse. Vahepeal oli ka palavik ja tohutu peavalu, sain sain aru, et on ilmselt viiruslik silmapõletik, siis tahtis nohu tagasi hiilida ja kurk andis endast jälle märku. Uh, oli aeg maha võtta ja teki alla pugeda. Kui ise seda ei oska, siis küll keha suunab. Olen maganud pikad ööuned ja nädalavahtusel üle poole ajast olnud voodis - kui enesetunne parem, siis veidi ikka toimetanud ka. Täna pole palavikku olnud, silmavalged pole enam väga punased, hingamine vaba ja valutu. Olen lugenud raamatuid ja vähemalt ühe tahaks veel läbi jõuda... aga samal ajal tahaksin ka mõned muud asjad ära teha. Oli plaan aastamärkmik ära täita, aga pole selleni veel jõudnud, seda päris möödaminnes ei tee. 
Pühad möödusid rahulikult. Mulle meenutas täpselt 2006 aasta jõule Rootsis, kui lund ei olnud ja sadas vihma.. kõik oli selline värvitu. Enne seda olid lumeta jõulud pigem harv nähtus minu eluaja jooksul (või ma lihtsalt ei mäleta), aga nüüd üsna tavaline ja see ei häiri mind. 
Draakoniga sai arstil käidud. Ta laulis terve autosõidu ja oli üsna ärev. Kuna ma üksi läksin, siis ei saanud teda väga rahustada ka. Samas kliinikus ei teinud ta ühtegi piiksu. Vaatas oma suurte silmadega ringi. Võtsime puuril pealmise osa ära, nii jäi ta justkui turvalisele pinnale, aga ei pidanud teda süstimispuuri panema. Mina tegin pai ja tema sai kenasti kaks süsti ära. Väga tubli kiisu oli. Näitasin ka karvadetakohti tagumistel käppadel, no igaks juhuks, et ega kassihaigus pole (kuigi meil kodus mingeid laike pole), aga kõik oli korras... tal lihtsalt polnud seal karvu. Ja kaal oli 4,15kg ehk nende sõnul täpselt sama, mis aasta tagasi. Tubli kass! Varsti siis teisega minek, temaga teine probeem - ei püsi puuris, kuigi kodus olles käib seal magamas. Kui mul esmaspäeval oli vaja Draakon puuri saata, siis mis arvate, kes puuris oli ja sealt kohe üldse välja ei tulnud? Kriimustas mu käed ära, aga oli visalt puuris, keerasin siis puuri põrandaga risti, et gravitatsioon võiks ju mõjuda.. aga sellele kassile ei mõjunud. Sain siis veel kriime ja lõpuks ta puurist ära. Draakon puurist nii vaimustuses muidugi polnud. 

nädal tagasi oli mul filmiõhtu

eilsed nautlejad

No comments: