Saturday, December 28, 2019

September, oktoober, november 2019

Otsisin endale põhjaks eelmist postitust ja sain aru, et viimane oli septembris, kui võtsin kokku augusti ja juuli. Nüüd siis aasta lõpp ja järgmiste kuude aeg. Loodan, et detsembrini jõuan enne kui 2020 aasta läbi saab. :) 
Septembris kirjutasin ka, et mul läks vahepeal kõik sassi. Tegin endale tabeli kõrvale märkmeid ning neid tehes oli kõik loogiline... nädalapäevad hiljem ei saanud enam midagi aru. Ma arvan, et september võib nendest kuudest eriti vussis olla :) Edasi läks juba paremaks. Suures plaanis ei ole midagi muutunud - põhipalk ja majandamine vastavalt sellele. Jah, novembris (ja detsembris) on mul olnud väike lisasissetulek, aga seda ma kuskil ei arvesta. See summa läheb mujale. 

Fondid-teised kontod-hoiused.
Kokku september 4,51% , oktoober 9,00%, november 14,45% (juuli 12,8%, august 4,57%). Mul on hea meel, et see on olnud tõusvas joones. :)

Arved-laenud-maksud.
Kokku september 36,02%, oktoober  36,54% , november 40,67% (juuli 44,52% , august 47,34%). Septembris olid täiesti tavapärased arved. Küll aga pean ütlema, siis jõudsin ma lõpule sellega, mis aasta alguses planeerisin - oma kulude üle vaatamisega. Ehk lahkusin Elisast ja nüüd potsatavad elektronpostkasti Diili arved. Sain paremad pakkumised (saan nüüd telefonis ka koolitusi jms vaadata, mis enne liiga palju internetimahtu võttis) ja maksan sutsu vähem. Oktoober oli septembrist kõrgem, sest oli korstnapühkija külastus (elektrit kulus ka juba rohkem). Novembris maksin küttepuude eest (ikka jupi kaupa tellimine) ja elektrit kulus jällegi rohkem. 

Trenn, sport või muu sellega seonduv.
Kokku september 3,16%, oktoober 3,06%, november 0% (juuli 0,18%, august 4,08%). Septembris maksin hooaja lõpuürituse eest ja tõuksi remondi eest. Oktoobris maksin tegelikult Tõukerattaliidu tellitud särgi eest - pikakäisega ilus-mõnus särk. 

Kassid.
Kokku september 0,30%, oktoober, 0,83% november 3,5% (juuli 1,7%, august 6,02%). Natukene allapanu sai kiisudele septembris ostetud, aga ju muud polnud vaja või oli meie igapäevases toidukorvis (st Abikaasa maksis). Oktoobris on ikka konservid kirjas ja kirburohi ka. Novembris said kiisud zooplusist konserve. 

Toit (sh turul käigud)
Kokku september 6,58%, oktoober 4,44%, november 9,4% (juuli 6,68%, juuli 5,87%). Septembris üsna tavaline, jäi silma see, et šokolaadale olin jõudnud kaks korda (ja nüüd meenub külll, et ostsin ju bitterit juba varuks ka, et kooki teha). Oktoobris oli küll mõnusalt väike % :) valmistus tõusma. Novembris sattusin toidupoodi juba palju rohkem, sest algas piparkoogitaigna hooaeg.. ja kuigi jahu-suhkur-hapukoor sai ostetud siis, kui koos poes käisime (vahel ka siis, kui üksi autoga käisin), siis võid käisin ma üldiselt ise ostmas, lisaks maitseained ja munad tellisin kolleegilt. Võiga oli lihtsalt see lugu, et Prismas ei olnud seda nõnda soodsalt nagu ma tahtsin, aga meie käime üldiselt seal. Ja kuima juba poes käisin, siis järelikult ostsin ka muid vajalikke asju.

Ilu ja riided
Kokku september 0,46%, oktoober 7,28%, november 9,1% (juuli 4.02%, august 0%). Septembris oli huulepulka vaja (kasutan Aden oma ja see on superhea püsivusega). Oktoobris kindlasti suurem kulu, kui muidu... aga veidi käisin taaskasutuses, et oleks mõni kleit selga panna (aga õues läks külmaks ja kannan pükse), ostsin madalad saapad, et saaks ikka ka tööle jala minna ja ühe spordijaki ka. Asjalikud ostud. Novembris jõudsin uuesti kosmeetiku juurde, lisaks oli vaja mingeid soojemaid voodriga retuuse vms ja siis veel nipet-näpet (nt näokreem, ripsmetušš). 

Vaba aeg
Kokku september 0%, oktoober 1,14%, november 0% (juuli 0,34%, august 0,41%). Septembris ilmselt kinos või kohvikus ei käinud ja ühe nv koolituste lõunad olid liitnud toidu alla. Oktoobris käisin esimest korda elus Elektriteatris kinos, lisaksin ostsin kohvi ja maksin ühe üritusel osalemistasu. Novembris olid teised tegemised. 

Kütus/auto/transport
Kokku september 2,71%, oktoober 0%, november 0% (juulis 0%, august 0%). Septmbri alguseks oli mul Tartu rattaringluse tasuta periood läbi saanud ja ostsin siis aastapileti (hinna tõttu oli kõige mõistslikum) ja võin öelda, et terve sügise kasutasin ta seda. 

Pere/kodu, kingitused
Kokku september 8,96%, oktoober 5,81%, november 6,10% (juuli 5,14%, august 10,75%). Septembris oli natukene vaja lilli kinkida ja üks sünnipäev ja siis ostsime ju pesumasina, mis läks meil kolmeks kuuks järelmaksule, aga tegime ka sissemaksu. Oktoobris natukene kingitusi ja lilled, vajalikku kraami koju (õunamahla kotid) ja siis tellisin ära juba kalendrid (sest oktoobris on alati -40% ja minu jaoks väga korralik kokkuhoid). Novembris natukene väiskeid kingituse ja koju oli ka miskit vaja, lisaks lilled matusele. 

Tervis (sh ravimid)
Kokku september 5,17%, oktoober 5,63%, november 0,45% (juuli 0%, august 1,02%). Kui ma septembris seda summat nägin, siis mõtlesi, et nagu misasja, mille peale? Aga märge oli olemas - prillid! Käisin ju kuu lõpus arstil ja kohe läksin ka prilli poodi (rohkem saab lugeda postitusest Silinder!). Oktoobris oli prillide teine makse, lisaks gripivaktsiin ja visiiditasu.

Ja muu.
Kokku september 20,46%, oktoober 24,67%, november 16,0% (juuli 25,26%, august 11,97%). Septembris läksid sinna alla koolitused jms enesearenguks ja vaatan et juhtmevaba hiire ostsin ka. Oktoober eriti septembrist ei erinenud, panustasin samuti endasse. Lisaks mõned postikulud (ilmselt raamatuvahetus), ostsin seal ka mõned punktid, et raamatuid tellida ja saabastel lukuparandus. Igati asjalikud kulutused. Novembris läks natukene enesearengu peale, toetasin Hooandjas miskit, raamatuvahetuses pakiautomaat. 

Mingit aastakokkuvõtet ma ei tee. Ei oska nii palju excelit kasutada, et võiks need tabelid lihtsalt kokku liita.. ja eraldi ma seda tegema ei hakka. Ei ole vajadust. Uuel aastal on uued väljakutsed, uued muutused. 

No comments: