Friday, January 31, 2020

Detsember 2019

Enne kui jaanuar 2020 läbi saab, tuleks see möödunud aasta viimase kuu kulude kokkuvõte ka kirja panna. Ma tean, et sel aastal on kõik hoopis teisiti... vähemalt esimestel kuudel... ja täpselt nii kaua kui nii on. 2019 aasta kohta tean, et aasta lõpus oli seis ikka palju parem kui aasta alguses. Esimestel kuudel läks apteegis nii palju raha... et kuskile hoiustele ei olnudki midagi kanda. Ja oligi ka teisi suuremaid kulutusi. Vajalikud kulutused. Eks raha on ka energia - tuleb kuskile suunata, et see liiguks, kasvaks, muutuks. Mulle meeldib aeg-ajalt ka sularaha kuskil hoida või koguda, aga aastatakse seda seisma jätta - pole ju mõtet. Piparkoogitaigna raha lõin kokku ja kandsin enda LHV kontole, investeerimiseni pole jõudnud... aga pole ka rohkem sellesse süvenenud, sest tähtsamad teemad on vahele tulnud. Aga nüüd on kuskilt alustada ja käesoleval aastal laekub sinna arvele kindlasti rohkem raha kui möödunud aastal.


Fondid-teised kontod-hoiused.

Kokku 12,64% (november 14,45%). Ma tegelikult arvan, et see summa oli suurem (olen kindel), aga mul puudub täpne ülevaade, mis summa kõrvale läks, mille kuu jooksul sularahana välja võtsin...

Arved-laenud-maksud.

Kokku 39,63% (november 40,67%) ehk praktiliselt sama mis novembris. Ega see ilm ka väga ei erinenud (külmadel kuudel see elektriradiaator ikka elektrit võttis ja seda arvet muidu kasvatas.. aga sellise talve puhul lausa rõõm neid elektriarveid vaadata).

Trenn, sport või muu sellega seonduv.

Kokku 0% (november 0%). Ei ostnud midagi vajalikku ja kuskil ei käinud ka sportimas... (nagu üldse ei käinud).

Kassid.

Kokku 3,34% (november 3,5%). Kirburohtu ja allapanu. Viimast sai tegelikult mitu korda ostetud (soodukas), aga üks kord maksis vist Abikaasa, sest minu tabel seda ei kajasta. Ja Draakoni vaktsiinid ka, sai ju arstil käidud. (praegu kui ma seda kirjutan, siis mõlemad kiisud magavad nii armsalt siin minu juures).
Toit (sh turul käigud)
Kokku 12,2 % (november 9,4%). Noh.. seda piparkoogitaigent tegin ma ikka kilode viisi ja ostsin ju mune ja võid ja maitseaineid ja jahu ja suhkrut.. Mõned korrad sattusin ka turule ja ostsin poest muud kraami. 

Ilu ja riided

Kokku 6,26% (november 9,1%). Kosmeetik ja juuksur (need lisasin tabelisse alles nüüd... nii et kes teab, mis veel tabelist puudu on) ja pesu oli ka vaja. 

Vaba aeg

Kokku 6,25% (november 0%). Nimelt tegelesin meie väikese puhkusega. 

Kütus/auto/transport

Kokku 0% (november 0%).

Pere/kodu, kingitused

Kokku 5,46% (november 6,10%). Esimene kategooria oli null, aga kingitusi natukene ikka oli seoses jõulude ja mõne sünnipäevaga. 

Tervis (sh ravimid)

Kokku 1,01% (november 0,45%). Mingit vitamiini oli vaja.

Ja muu.

Kokku 5,07% (november 16,0%). Selle alla läks raamatuvahetus ja eneseareng. 

Tundub, et iga kuuga jäi kokkuvõte aina väiksemaks...  Aga üks kuu hiljem ei ole ka suurt midagi kirja panna. Tore on tabelit vaadata ja näha, et seal ei ole mitte midagi kollast (tähtsamad asjad või suuremad väljaminekud, mida alati polnud, tegin kollaseks). 
Kulutabelit täidan ma edasi ja olen kuidagi paika pannud ka selle, kuidas kajastada muid asju, mis ei jookse arveldusarvelt maha (kui on vaja mõnelt teiselt kontolt raha võtta, sest eks igal kontol on mul oma eesmärk, aga samas tahan, et ülevaade oleks olemas). Ja tuletan endale meelde, et teeksin sellised märkused, mis endale meelde ka jäävad... nii on hulga lihtsam. 

Rahakass.

No comments: