Friday, April 17, 2020

Küsimused, paroolid, tehnika

Ühel õhtul oli mul gmailis kiri, et mu fb konto parooli on reset'itud. Mitte mu igapäevae kasutaja, aga mul on seal üks igaksjuhuks konto olnud, mida ma üldiselt ei kasuta. Ma olin kindel, et mina sinna loginud ei ole, siis vajutasin ka vastavale lingile. Pidin ise sisselogimine... aga parool? Ehm, mis parool? Paroolidest, mida ma igapäevaselt ei kasuta, olen loonud ühe faili, kus on märksõnadega kirjas vihjed, mis peaks mulle andma aimu, mis see õige parool võiks olla. Tuleb kasuks, kui on vaja logida kuskile, mida igakuiselt ei kasuta. (jah, vahel ma unustan ka selle parooli ära, kus mul see fail on... ja siis on ka huvitav :D ). 
Kas mul oli nimekirjas see teine konto? Eip. Proovisin tavapärased paroolid ära, aga ei midagi. 
Okei, unustasin parooli, peaksin ju kätte saama, sest emailil ma ju ometi kirja nägin. 
Hea plaan. Sain ka uue parooli lisatud... aga 
....so we've locked it. 
Okei, konto on hetkel kinni. Valin turvakontrolli, saan valida koodi, mis saadetakse emailile, sest telefoninumbrit ei olnud ma lisanud. 
Ja siis sa näed, kuhu emailile see kood saadeti. 
hot.ee
Minu esimene email üldse. Mida ma pole aastaid-aastaid kasutanud. Ehk isegi üritanud kustutada? 
Mis mul arus oli, et ma 2016 selle emaili sinna lisasin?
Surfasin enda eelmise emaili peal, et äkki on mul seal kuskil mingi märge selle hot.ee konto ja parooli kohta. Leian fb teavituse, et olin vahetanud emaili ja selle hot.ee oma ära võtnud, aga see on jäänud kõrvaliseks (miks sa saadad selle mu kõrvalisele emailile?). 
Midagi muud ei leidnud. Kunagi ilmselt tegin selle, et kõik emailid tuleks automaatselt gmaili edasi. 
Hot.ee, mis vahepela on muutunud online.ee'ks pole ma aastaid ja aastaid loginud.
Aga proovida ju tasub?
Kasutajanime ma ju ometi mäletan. Proovisin ära kõik võimalikud paroolid, mida võisin kunagi kasutada. 
Ei mleta parooli tundus päris hea variant. Küsimused ei tohiks väga rasked olla ja üldiselt vastasin neile ikka loogiliselt.

Tore... 
aga mis vastuse sa sisestad, kui sulle ei anta küsimust?

Kas seal ongi nii?
Et küsimus mõtle ise välja? (näiteks see, mis sa sinna 13-15a tagasi panid.. ?)
Proovisin ka erinevaid vastuseid. Näiteks kassinimesid ja esimese õpetaja nime ja ema neiupõlvenime ja sünnilinna, kodulinna jms. Ei läinud miskit pihta :)

Nii palju siis sellest. 
Proovisin oma aktiivse fb kontoga ka. Läksin teisele profiilile ja sain valida, et ei pääse oma kontole.
Ja tuli jälle seesama, et saatis koodi hot.ee emailile, kuhu ma ei pääse..

Jap.
Mul said ideed otsa :)


Natukene tehnikast ka. 
Viimased 1,5a olen kasutanud Garmini forerunner kella, mille ostis Abikaasa, aga siis andis minu Garmini vidin otsad ja kuna mina olin suurem spordisõber, siis kaasa andis kella mulle. (enne Garminit kasutasin veel Polarit, aga kui seal pulssi ei tekkinud, kuigi said vidinad väljavahetatud, siis läksingi Garmini peale üle). 
Mis seal salata. Mulle meedib jälgida samme ja und, meeldib treeninguid jälgida, hiljem pulssi vaadata ja statistkat vaadata. Isegi kui ma seda siin enam jaganud ei ole. 
Garmin mõõdab mul ka randmelt pulssi, aga trennis kasutasin pigem vööd, sest teatud asendites see randmepulss pani ikka väga pusse ja näiteks lõike tõuksides ei jõudnud lakke hüpatagi.
Kell peaks üsna kvaliteetne olema. Ja kiidetud. Aga minul tekkisid probleemid. Jooksis kokku. Tegi endale restardi ja oli siis kaotanud kõik sammud (nt kui olin kõndinud, siis vahel selle muutis see ise jooksuks, aga sammud nullis ära). Kuna see oli ajal, kui ma püüdsin igapäevaselt sammud normis hoida, siis õhtul kell 20 sellised asjad rõõmu ei valmistanud. Samas eriti tihti seda ka ei juhtunud. Aeg-ajalt ei uuendanud kellaaega (oli ka ära hangunud ja hiljem ei jõudnud järgi, kuigi sai korduvalt ühendatud ja sünkroonitud). 

Eile õhtul oli ka üks selline hetk. Ei ühendanud kuidagi telefoniga. Ja kellaaeg oli vale ja nädalapäev ka. Kellaaja sain manuaalselt muuta, aga kui sünkroonisin, siis ta ikka muutis tagasi. Mõtlesin, et küll korda läheb.

Hommikul ärkasin iseenesest. Vaatasin, et kell on sutsu neli läbi. Saab veel veidi magada.
Aga kahltaselt valge oli. Voodisse tagasi jõudes vaatasin kella ja sain aru, et kohe heliseb äratus. 
Vaatasin uuesti kella - kolmapäeva hommik (täna on reede muide) ja aeg 1,5h vähem kui päris aeg. 
Hommikukohvi kõrvale tegin veel retsarti, sünkroonisin ja kõike muud.. aga ei miskit. Lisaks oli ka väga aeglane. Ja tunniga sõi pool aku% ära. 
Jalutasin tööle, aga gps'i ei leidnudki, niisiis panin Endomondo tööle. 
selle aja järgi võiks tööle minna.. tööl kella õigeks panna ja ruttu koju tulla :D 


Ja kuskil lõuna aeg läks aeg ja kuupäev õigeks. Ning kõik töötab. Koju jõudes tahtsin kordusTV-d kasutada ja eilse joon-kohvi-ja-puhkan-sarja ära vaadata. Aga ei saanud telerit tööle. Ikka jamasin mõnda aega. Sain aru küll, et interetiühendust pole, aga probleemi ei tuvastanud. 
Teler siiski töötab. Internetikaabel, mis peaks digiboxi taga olema, selle oli Abikaasa playstationile pannud, sest ei viitsinud arvuti juurest kaablit võtta. 
Seda mu peake sel hetkel tõesti välja ei jaganud. Aga see on täiesti okei. On ju reede ja ma olen 2,5päeva tööl käinud.

Ilmselt olen ma lihtsalt kõrgel vibratsioonil ja seetõttu ei tee tehnika koostööd ;)

No comments: