Tuesday, April 28, 2020

Uni läks pealt ära*

Kui 2019. aastal oli aprillis korralik soojalaine, nii et 27.04 oli temperatuur üle 20 C ja väljas oli tõesti palav :) (eriti ka pika kleidi või ülikonnaga :D ), siis sel aastal on kevad teistsugune. Olin lootnud, et saame vatipulmas kuskile loodusesse pikikule minna. Loodusesse läksime küll, aga pikniku ilma ei olnud. 
Valisin meile Valgesoo matkaraja, sest seal oli ka kollane aken, see pole Tartust liiga kaugel ja ohoh, seal on ka vaatetorn, mis ei olnud praegusel ajal suletud. 
Hommikul kodus siiski laisklesime. Esimese kohvi sain ära juua veel voodis olles.

Ja teise kohvi jõime terrassil, kuigi oli päris jahe.
kohvikruusid :)
Tellisin meile kingituseks sellised kruusid :) Täpselt õige suurusega, mõnus käes hoida ja vahva pilt ka. Teiselpool on "You had me at meow". Olen varemgi näinud selliseid tasse, mida saad natukene ka ise disainida, aga kui Tikker nende lingi saatis, siis jäin pikemalt uurima ja varsti oli ka tellimus tehtud. Draakoni leidmisega probleemi ei olnud.. aga Pisike on selline kohevake, samas täiesti tavaline kodukass.. aga tassile sai ta siis tõukass, kes oli kõige karvasem. :D Ja Abikaasa on ka täitsa enda moodi ;) Kui tellisin, siis sain aru, et ilmselt tuleb ka käibemaks juurde maksta, aga saadeti UK-st ja sain niisama. :) Postikulu oli ikka. Sain õigeaegselt kätte ja tegelikult andsin ka üle, sest et.. ilusad ja erilised asjad ei pea ootama alati erilist päeva (vahel ei pruugigi seda tulla). 

Kohv joodud, singileib söödud, siis läksimegi autoga linnast välja.
Moostest läbi ja varsti paremale ja siis vasakule. Oli üsna tuttav tee, sest Salamaale oleme ka sealt sõitnud.ALustasime vaatetornist, korralik tuharatrenn. Ja siis matkarajale (u 2km), pilt kollase aknaga ja edasi. Nii palju vahvaid sipelgapesasid oli metsas.


:)
Nägin kollast akent, kuhu poole edasi läksime.
ämm tegi kooki :)

Esimene pulma-aastapäev :)
Valgesoo juures vaatetornis.
Ja siis tundus, et Taevaskoda on nii lähedal, et lähme sinna ka. Seal oli mõni auto rohkem, aga samas piisavalt suur maa-ala ja erinevad teerajad, et inimestega kokku ei puutunud. Nautisin linnulaulu ja sinililli. Ja päike tuli ka välja. Vahepeal küll läksime veidi mööda... aga astusimesiis sama teed ka tagasi. Ma üks kord, u 11a tagasi, olen seal ära eksinud... rohkem ei tahtnud. Ja nii palju tuttavaid radasid, sest et #salamaatõukerattakross. 

Siis oli juba kõht tühi ja võtsime suuna kodu poole. Teel koju tellisin toidu ka ära, et kohe kätte saaks. Selle saime kätte ja läksime koju sööma. Mina võtsin klass veini, kaasa jõi piima. 
Pühapäeva õhtul küsis ämm, kas veini tahan, mõtlesi, et võib küll. Kui alla jõudsin, siis selgus, et neil oli kuuri all üks vein mitu aastat olnud, et aeg ära juua. Mina vaatasin, et kahtlaselt tuttav pudel..
"See on ju minu lemmikvein!" Lambavein! =)Aasia toit :)
Nii nagu aasta tagasi. Siisi käisime väljas söömas.
Nüüd tellisime (ja käisime järgi).
Sõime kodus.
Ja õhtul saime veel kooki ka süüa. Nii hea. :)
Tegelikult käisime veel ka Circel K-s, sest mul oli kaks voucherit, mis olid aegumas. Lattet pole ma sealt tahtnud, aga kohvikakao on maitsev olnud. Käisime Lõunaka juures. Uued kohviaparaadid. XL kohvikakao oli olemas.. aga palju-palju magusam, kui see varasemalt oli. Nii et mulle ei meeldinud ja päris lõpuni ei joonud. Pigem oli nagu (väga magus) kakao kui kohv. Kahtlen, et rohkem ostaksin... sest seadistus vist kõikjal sama? Ja samas ega ma väga tanklast ei osta ka enam neid asju. Ei ole väga ringi liikunud, kodus saab teha sellist kohvi nagu vaja. Kui pikem sõit, siis küll. Ja cahel saadab Circel K kirja, et pole mind ammu näinud ja annab mingi voucheri, siis võib ka minna.


Esimesel abieluaastal oli meil plaan korter maha müüa ja kolida. See sai tehtud. Teisel aastal ostame kodu ja kolime uuesti.
:)

--
Nende 1,5 kuu jooksul, mil oleme palju saanud kodus olla, siis olen üsna tihti saanud esimese kohvi voodisse. Nii hea . Vahel olen ise toonud, aga üsna tihti on seda Abikaasa teinud - sest ta ärkab lihtsalt varem ja vahel tuleb piiluma, kas ma ka juba ärkan. Eile ütles, et miks tema siis kohvi voodisse ei saa, ma ütlesin, et kui ise tööle lähen ja tal vaba, siis toon.
Täna oligi see päev. Ainult et kui ma tuppa tagais jõudsin, siis tema juba istus voodis ja ütles
"Mul läks uni pealt ära."
Ma arvan, et ma olen pool päeva seda väljendit itsitanud. 
Toidu osas olen juba harjunud, et see kas "aitab" (pole halvaks läinud) või "ei aita" (ei kõlba enam süüa).
Aga et uni läheb pealt ära?! Uni tuleb peale küll, mulle ka..
Oh nii vahva :)


-
See oli ka vahva, et eile kirjutas õde, et "homme sul ikka pulma-aastapäev?". Kui vastasin teisiti, siis helises telefon ka. Ja pärast kümmet helistas vanaema, kes tahtis ka väga õnne soovida, aga oli terve päev oodanud, et ma töölt koju jõuan (ei olnud teadlik mu vabast päevast) ja siis kuidagi ununes.
💚💚


No comments: