Sunday, May 31, 2020

Oh kassid, kassid

Pisike.
Viimasel ajal on Draakonil mingi mure. Ta on ärrituv ja uriseb enda ette ja kõigi peale. Minu peale ka, aga mina võtan ta sülle sellest hoolimata (käpaga pole saanud, aga kaua ta süles ei ole püsinud). Pisike on üldse selline, kes vähe uriseb ja muidu jutustab, samas mjauguma on ta nüüd tõesti hakanud - kui kinnise ukse taga olla, siis tuleb ju kuidagi endast märku anda. Ja kuigi vahepeal on tunne, et Draakon lihtsalt läheb Pisikese juurde ja virutab käpaga, siis tegelikult teeb Pisike täpselt sama. Ühel hetkel võivad nad rõõmsalt üksteist pesta ja mürada ja järgmisel hetkel on kuulda häält, et müramine teeb kellelegi haiget. 
Karvu lendab elamises endiselt päris palju. Käsitolmuimeja tolmukogumisanum on neid täis. Ja ometi on Pisike ikka veel nii karvane.. samas palju siledam kui enne. Kõhualt ja tagajalgade juures on veel paksu talvekarva. Viimasel ajal pole tema kammimisega ka enam tegelenud. Kõige lihtsam oli teda kammida ikka siis, kui ta aknast välja vaatas,aga kõhu alla eriti ligi ei pääsenud. Ja kui ühe käega  kassi toetada ja teise käega kammida, siis võib see kass nii kiire olla, et ühel hetkel on ta katusel. Siiani ei ole seda juhtunud, aga napikaid olukordasid on olnud ka. Ükski aken ei saa lahti jääda, sest kassid leiavad kohe võimaluse (isegi üleval vannitoas, kus tegelikult ei ole aknale korralikku ligipääsu.. aga kassid, nad hüppavad!). 
Milline ilus hommik.
Draakon niisamuti. Vahepeal on mõni pahandus ka juhtunud. Näiteks duširuumis kõrgel aknalaual oli üks väike kast, milles muld, kust oleks pidanud maasikataimed sirguma. Mõned üksikud pistsidki rohelise nupu mullast välja, aga üldiselt oli asi kidur. Seal samas aknalaual käivad mõlemad kassid istumas ja õue vaatamas, sest naabrite aeda ning naabrikassi näeb sealt palju paremini. Ja ühel hetkel oli siis üks kassidest avastanud, et milleks minna liivakasti, kui siinsamas kõrval on mingi muld... 
Tagantjärgi mõeldes mõtles/id nad seda vist juba ka varem, avastatud sai siis, kui lõhn oli värske. Kraapimisjälgi ei olnud ja seetõttu kahtlustaks Pisikest, aga kuna näinud ei ole, siis ei tea... No maasikataimedest asja ei saanud. Ja toosama hommik, kui see sai avastatud, siis said seal ruumis aknad lahti tehtud. Üsna kõrgel teised. Uks jäi ka lahti. Ning A. toimetas köögis, kui ühel hetkel nägi, et Draakon on juba naabrite terrassil (nii tore, et ta just sinnapoole liikus). Siis käis õues väike ralli ja oli toas tagasi. Draakon reageerib üsna hästi plaksutamise peale, saab aru, et oleks aeg tuppa minna (kui ta on nähtaval kohal). Pisike on õues olls nii omas mullis, et tema tuleb lihtsalt kinni püüda. 
Aga nagu ma kirjutasin, siis Draakon on olnud häiritud. Opereeritud on nad mõlemad, aga mingid instinktid jäävad (minu meelest aasta tagasi oli meil sama periood). Ning see on uskumatu, kui palju kasse siin (vabalt ringi) liigub. Üks päev käis naabrikass toas krõbinaid ka söömas ja tundub, et see meie punasele väga ei istunud. Päev hiljem pissis ta terrassiukse ees olevale matile. Ja eile põrandale. Ma tean, et ta ei tee seda niisama, seetõttu ei näe ka põhjust, miks temaga pahandada. Pigem mõista ja proovida tema murest aru saada. Pea kaks nädalat tagasi oli olukord, kui Pisike hüppas M.-le selga (no nii nagu meile hüppab, aga meie harjunud), kuna ta ei saanud eriti hästi kinni, siis lõi ka kõik küüned välja. Selle peale toimus väike ehmatus ja korralik kisa inimesesuust, mis ehmatas ka Draakoni, kes magas aknalaual. Draakon tormas üles, kuidagi sai pihta käsittolmuimeja, mis kukkus ümber (ja tekitas veel müra ja kas kukkus talle osaliselt peale?). Pisike ei saanud aru, et oleks midagi valesti teinud. Aga Draakon läks stressi, kaks päeva käis nii põranda ligi, Pisikesega sisisesid mõlemad üksteise peale, M. lähedale ei julgenud Draakon üldse minna (kui Draakon oli I korrusel, siis ta üles ei julgenud tulla ja vastupidi). 
Pisike trepil.
Draakon naeratab.
Ja eile siis, kui sain aru, et on vaja koristada. Tegin ukse lahti, lasin kassid muru sööma, keerasin korra selja ja uuesti vaadates on Draakon kadunud. Muidugi jooksin maja teistele külgedele, aga teda ei olnud. Pisike oli rahulik. Temagi meil pättust teinud - läheb istub vaikselt terrassi all, aga tema saame kätte nii, et youtubest lähevad kassihääled mängima ja tal tekib uudishimu ja tuleb välja. Natukene paanikasse on ta meid ikkagi ajanud, et kus ta siis nüüd on... Aga Draakon. Otsisin veidi ise (ka terrassi alla, kuuri taha, aia äärde, käisin naabrite juures.. no ei olnud), aga kutsusin siis Abikaasa appi ja otsisime koos. Nime peale ei tule, kss-kss peale ei tule, ühegi kassihääle peale ei tule, kelluke kuskil ei helise... Kui me elaks privaatses kohas, kus oleks palju ruumi ja turvaline, siis kassid oleksid vabalt õues, aga me oleme Karlovas, siin on krunt krundi otsas, tänavad, kus liiguvad autod, koerad, teised kassid.. ja meil on kassid, kes on elanud toas (no okei, Draakon on ilmselt ka tänavakogemus, aga seegi päris ammu). Meil siin on terrassi ja kuuri taga aed, siis on naabrite aiad.. aga kass mahub kõikjalt läbi. Terrassi taga olev krunt on üsna roheline, sest muru seal ei niideta, põõsaid-puid on palju. Käisin seal päris palju teda otsimas, läksin ka edasi järgmistele kruntidele.. aga ei näinud kassi. Ainult teisi kasse nägin, kõik naabrite kassid tulid uudistama, mis toimub (võib-olla see youtube video aitas veidi kaasa). Ja ma olin ikka väga mures, sest kuhu ta niimoodi tormab, kui ta pole väga kuskil kaugemal käinud.. ja kui ta veel stressis on olnud, siis üldse ei tea. Naabrid aitas ka otsida. Ja kuskil 1,5h hiljem hakkas ta ise tagasi tulema. Aia taga batuudil hüppas üks naabritüdruk, kes ütles, et ühel hetkel oli kassi autode juures näinud (nende krundi teises otsas). Ma olin ka seal autode juures käinud, aga kassi ei näinud. Aga need põõsad-puud ja kõrge rohi. Ja kass, kes teab, et ta kelluke heliseb, kui ta liigub. Ta liikus tagasi, oli ise väga rahulolev Ta sai õue! Ta sai rahulikult põõsas istuda! Kassid on targad, nende käitumine peegeldab ka perenaise tundeid ja stressi. Siin on kõik hästi, aga minagi tahan õue, omaette, keset loodust, privaatsust... Nii et püüan Draakonit paremini mõista ja temaga rohkem õues käia.
Pisike ei saa alati aru, et vett võiks juua siis oma veeanumatest või kraanist. Võimalusel pistab ta käpa akvaariumisse ja joob sealt. Ja läheb leiliruumi ja üritab leida leilivett. Mitte just parimad variandid. Hommikuti käib ta ikka äratamas (täna ka, aga ma ignoreerisin teda). Samas ärkasin veidi aega hiljem, sest Draakon laulus I korrusel ja läksin vaatama, mis tal mureks. Ta tahtisväga, et ma talle duširuumi ukse lahti teeksin ja siis leiliruumi... ja siis tahtis õue minna. Aga oli ikka kuidagi turris. 
Üks öö ärkasin tunde peale, et üks kass on kadunud. Ma ei kuulnud kuskilt hääli (öösel on maja ikkaüsna vaikne), aga tunne oli selline. Otsisin I korruse läbi, leidsin Draakoni, kes magas, kuid Pisikest polnud üleval meie toas ega kuskil mujal. Lõpuks avasin teise magamistoa ukse (see on kinni, et kassid sinna ei läheks, vähem karvu...) ja Pisike istuski ukse taga väga kannaltikult ja ootas. Ju oli siis kiirelt end ära peitnud, kui õhtul magama mindi.. :)


Nad on ikka vahvakesed meil :)


Kui koristad kappi..

Tudub.No comments: