Saturday, July 4, 2020

Raamatud juuni 2020

Heihoo, pool aastat ongi läbi. Ja loetud on 62 raamatut. Mõned on kirjutanud, et juuni läks mööda nagu lennuk. Minu meelest oli paraja pikkusega kuu, sest kui ma vaatasin, mis raamatuid ma kuu alguses lugesin, siis oli see nii ammu, et ei oskagi midagi öelda-mõelda. Vaheeal oli minu jaoks ka kaks päris pikka auku (kuus päeva ja üheksa päeva). 

Juuni kaheksa raamatud:

  • "Tüdrukune" Eia Uus; 272lk; 04.06.2020
  • "Roositüdrukud" Victoria Connelly; 312lk; 07.06.2020
  • "Positiivne salenemine" Kevin Laye; 108lk; 09.06.2020
  • "Vihmaste ilmade õed" Kate Hewitt; 328lk; 15.06.2020
  • "Saveli päevad" Grigori Služitel; 256lk; 24.06.2020
  • "Õhku haihtunud" Ann Cleeves; 304lk; 26.06.2020
  • "Suve lõpp" Anders de la Motte; 318lk; 27.06.2020
  • "Raamatukoguhoidja Amy Byleri tagastamistähtaja ületanud elu" Kelly Harms; 304k; 30.06.2020
Eia Uus raamatut "Tüdrukune" ootasin päris mitu kuud ja lugesin ka kiiresti läbi. Aga mu ootused olid vist teised. Ma arvasin, et see meeldib mulle rohkem. Oli okei, aga midagi jäi puudu, kas oli seal liiga palju kogu seda ahistamisteemat või olid teised läbivad teemad, mis jäid kuidagi poolikuks... enam ei teagi. 
(ma just avastasin, et mul on üks raamat lisamata jäänud, parandan kohe selle vea ("Suve lõpp")).
Sellised ajaviite ja tassi täitmise lugemiseks olid mõnudad "Roositüdrukud" ja "Vihmaste ilmade õed". Põnevik "Õhku haitunud" oli selline okei, aga olen põnevamaid raamatuid lugenud. Krimka "Suve lõpp" oli tõesti igavam kui "Sügisroim" (mida lugesin varem, aga mis on samast sarjast), aga oli piisavalt põnev, et ma selle ühe päevaga läbi loeksin (või oli mul lihtsalt aega). Raamatukoguhoidja Amy oli viimane raamat, mille lugesin ja lõpetasin selle keskööl. Hindeks panin sellele kolm, (väiksema hinde puhul oleks ma raamatu vist pooleli jätnud)... ma ei oskagi selle kohta midagi öelda. Oli vist ka ajaviiteromaan, romantikat ja suhteid, aga minu jaoks jäi see sel hetkel kuidagi pinnapealseks ja erilisi emotsioone ei tekitanudki.
"Saveli päevikud" - ma arvan, et loen nüüd teisi vene autoreid ka. Ühe vahva kassi seiklused. 

Ma arvasin, et lugesin juunis väga vähe, sest #uustöö ja #kuumalaine ja #summermode, aga tegelikult on kaheksa raamatu väga okei (isegi kui see üks raamat oli sutsu üle 100lk) . 

Raamatukogu on nüüd laupäeviti suletud. Sõbranna sealt on puhkusel. Tuleb vist ise leida endale raamatuid, mida lugeda... ja need kuidagi ka raamatukogust kätte saada. Vaikselt vaatan ka sinnapoole, et lugejaks selle asula raamatukogus käia, kus ma nüüd igal tööpäeval olen. 

Ja raamatupoodides on vist juba olemas "Päikeseõde" Lucinda Riley.  Oh...
Goodreads'is tahaks lemmikute riiuli teha... no siis, kui kunagi mahti saan. 

No comments: