Wednesday, August 5, 2020

Raamatud juuli 2020

Vahepeal lõppes jälle üks kuu ja kuigi mul kuu keskel oli tunne, et tuleb eriti väikese lugemusega kuu, siis kuu lõpuks lugesin hooga mõne raamatu ikka läbi. 
Juulis lugesin kokku 7 raamatut (sh üks luulekogu, sh üks enesearengu raamat). 
Väga meeldis raamat "Brockwelli ujula", väga hea soovius Tikri poolt. Mõnus lugemine, oli rõõmus, oli ka kurb, erinevad sündmusid. Mõnus. Põnevik "Petlik tõde" oli selline põnev, kaasahaarav ja ootamatu... mul peas keerles küll, et seal peab veel miskit olema, aga päris seda ma ei oodanud... samas.. kas oli siis nii või oli naa? 
Raamat  "Terapeut", mida justkui nii väga kiideti ja soovitati, oli okei.. aga erilist muljet ei jätnud. Ma ei tea, kas ma siis ootasin midagi muud selle kiidulaulu peale või sel momendil polnud lihtsalt päris see. "Veel üheks päevaks" on üsna sama lugu... see oli nagu põnev, aga minu jaoks see kadunud hingede teema kuidagi ei olnud päris see. "Punane päevik" sai loetud, oli OK, algus venis, siis hakkas jooksma. 
Napoleon Hill'i raamatuid soovitaksin kõigil lugeda. Kui ma ise alustaksin uuesti ja mul poleks neid teadmisi, mis on hetkel, siis "Saladus" ja "Maagia" asemel ma alustaksin ehk "Saatanat paljastades" raamatust... samas, kas ma mõistaksin seda nii?! Ei tea. Selline raamat, mida loeks veel ja võiks kodus olemas olla.
Ja Kristiina Ehina luulekogu lugesin ka. Selline mõnus.


  • "Punane päevik" Elo Selirand; 248lk; 10.07.2020
  • "Terapeut" Helene Flood; 336lk; 11.07.2020
  • "Saatanat paljastades" Napoleon Hill; 216lk; 20.07.2020
  • "Aga armastusel on metsalinnu süda" (luulekogu) Kristiina Ehin; 88lk; 21.07.2020
  • "Veel üheks päevaks" Kelly Simmons; 320lk; 25.07.2020
  • "Brockwelli ujula" Libby Page; 368lk; 25.07.2020
  • "Petlik tõde" Colleen Hoover; 311lk; 30.07.2020

Tikri postitusest sain inspiratsiooni ja püüan Goodreadsis oma hindamissüsteemi muuta. Olen üsna lahkesti hindeid jaganud. Mis lemmikud -  5 tärni, selline hea - 4 tärni, selline okei - 3 tärni, ei meeldinud 2 tärni, üldse ei meeldinud -1 tärn. 
Aga nüüd kõnetas mind pigem Tikri uus süsteem.
5 – it was amazing
4 – really liked it
3 – liked it
2 – it was ok
1 – did not like it
Ehk proovin tagant järgi ka miskit nn ümberhinnata, aga vaatan, kas mäletan raamatuid selleks piisavalt hästi.. 5 tärniga pole probleemi olnud, sest neid olen jaganud tõesti vaid siis, kui väga-väga meeldib.

Augustis jõuab minuni "Päikeseõde". Juhuu! Ma ei tea, kas see jõuab minuni Tartus või teisest raamatukogust... Tartu Lutsus kasutan seda, et ester süsteemis tellin endale raamatuid ja panen järjekorda, aga seal saab järjekorda panna end kindlale raamatule. Samal ajal, kui paned end järjekorda raamatukogus, siis sind pannakse üldisesse järjekorda. Ühel päeval seal jutustasin ja küsisin, et kui kaugel ma olen ja selgus hoopis see, et näiteks noorteosakonna töötajad tõstavad siis järjekorrad ümber - ei ole ühele kindlale eksemplarile järjekord, vaid kõik on üks suur. No tol korral oli sellele raamatule järjekorras üle 60 inimese. Ja ester süsteem seda ju ei näita. 
Ja kuna ma tööpäevadel veedan päevad teises asulas, siis astusin lõpuks ka sinna raamatukokku ja tegin end lugejaks. Küsiti küll, mis seos mul selle asulaga, sest aadress ju Tartu oma, aga selgitus oli piisav. Seal olen ma raamatule esimene järjekorras :) niisiis ootan, et praegune lugeja selle tagasi viiks ja saangi. Ja eks vaikselt tutvun seal teiste raamtutega ka. Suvel on kellaajad sellised, et kogu aeg ei ole võimalik minna (nagu Lutsuski). Hetkel ootab Lutsus mind "Laboritüdruk", aga ma üldse ei tea, kas sel nädalal sellele järgi jõuaksin...
Muidu on loetud 70 raamatut. 

1 comment:

Tikker said...

No näed, sain kaks raamatut oma nimekirja juurde. Raamatukogu oligi just täna plaanis, nii et reserveerisin lisaks Hilli saatana-raamatu. Ja Colleen Hooveri raamat ootab nüüd arvutis lugerisse tõstmist :P

Mul on praegu pooleli "The Dream Daughter", mida sa ka lugenud oled - ajarännak ja südameoppi vajav beebi. Pole mu tavalist sorti raamat, aga täitsa põnev - kogu aeg mõtlen, et KUIDAS see nüüd lahendatakse, mitu korda on raamat mind üllatanud... Praegu 83% läbi ja lõpplahendust ei oska ikka veel aimatagi :D

Ma hakkasin Goodreadsi kasutama jõulupuhkuse ajal detsembris 2018 - vaatasin sealt huvi pärast välja kõik raamatud, mis pole puhas ilukirjandus. Minu-sari ja Michelle Obama ning Tara Westoveri raamatud on küll päriselul põhinevad, aga siiski puhas meelelahutus nagu ilukirjanduski.

Nö praktilisematest raamatutest noppisin välja ainult Eesti oma feng shui, Kondo korrastuskunsti ja viimati kaks lastele mõeldud rahaga ümber käimise raamatut... Kõik :D Ükski neist ei lähe enesearengu alla.

Mis tähendab, et ma pole ühtki enesearengu raamatut lugenud peaaegu kaks aastat - võimalik, et palju kauem :D Kevadel üritasin lugeda mingit lastekasvatuse teemalist raamatut, mis kuskil reklaamis silma jäi ja laenutasin - ei olnud piisavalt põnev, lehitsesin ainult pisut, viisin tagasi.

Oli mingi periood, kus ma lugesin selliseid raamatuid väga palju. Suhted, suhtlemine, lastekasvatus... Aga siis kasvasid lapsed suuremaks, suhe sai läbi :D Üle pika aja tõin hiljuti raamatukogust koju kaks raamatut - vägivallatu suhtlemine ja kärgpere käsiraamat. Loodan, et leian neist praeguseks eluperioodiks kasulikku infot. Ainus häda - ma olen pärast puhkust jälle 6.30 ärkamisest nii väsinud, et pole jaksu õhtul midagi asjalikku lugeda... Parim, mis ma suudan, on enne magama jäämist pisut ilukirjanduse seltsis lõõgastuda.

AGA! Ma võtsin spontaanselt augustisse veel nädala puhkust! Ma pole kunagi suutnud oma puhkuseid aasta alguses pikalt ette planeerida - meil on nagunii kollektiivpuhkus juuli viimased kaks nädalat ja jõulude ning uue aasta vaheline aeg, nendest on täitsa kenasti piisanud, muu planeerisin jooksvalt, vastavalt vajadusele. August ja jõulueelne poolik nädal olid vanasti alati kellegi poolt juba ära võetud, nii et ma ei saanud löögile - kui viiest üks juba puhkas, siis teisi enam väga ei tahetud samal ajal lasta. Nüüd uues toas on sama töö tegijaid kuus, aga üllataval kombel polnud keegi puhkust märkinud ei 20. augusti nädalasse ega viimasesse poolikusse nädalasse enne jõule. Võtsin mõlemad :D Eelmises toas olid neljal viiest väiksemad lapsed (lasteaed/alglassid) - siin ainult kolmel :D See on ilmselt päris oluline tegur puhkuste puhul.

Ühesõnaga, kuna ma kahenädalase suvepuhkuse veetsin väga tegusalt, siis loodan, et augusti nädalase puhkuse ajal õnnestub vabamalt võtta ja tõesti PUHATA. Ja naudin juba ette seda, et jõulude ajal on mul järjest 16 vaba päeva. Et saaks lebotada ja lugeda :D