Sunday, September 20, 2020

Kummikud ja javerid

 Mina olen suurem osa oma elust nimetanud kummikuid säärikuteks. Üldiselt olid need ka sellised maahngulised ja tumedat värvi ning olidki mõeldud maal tööde tegemiseks või metsas käimiseks. Ühel hetkel tulid moodi uhked värvilised või mustrilised kummikud (mis tundusid ka palju maksvat), aga sel momendil ei olnud ma väga kummikute poolt.. aga ma veetsin ka suurema osa ajast linnas. 

Aga nüüd mõtlen ma jlle kummikutest ja mida värvilisem, seda rohkem need mu silmad särama paneb. Mulle niii meeldivad värvid! Kui ma riietuse poole pealt olen pükste/seelikute osas kippunud pigem tumedate toonide juurde jääma (sest need teevad visuaalselt saledamaks) ja aeg-ajalt nii ka pluusidega, siis ikka hüppab mul neid värve sisse. Sest värvid on ilusad, panevad särama, loovad kontrasti, toovad esile. 

Mõned aastad kasutasin õe käest saadud kummikuid, üldiselt käisin nendega metsas mustikal. Aga paksem sokk sisse ei läinud ja säärest oli ka selline kitsam.. muidu olid täitsa mustriga, aga ei midagi kriiskavat. 

Ja siis ma planeerisin minna augusti viimasel pühapäeval rappa. Fotograaf oleks ehk eelistanud, et ma panen selga heleda lendleva kleidi ja seisan seal keset raba... aga ei (lendlev kleit nagu klaasikalistel raba-suitsu-piltidel oleks olnud täiesti mõeldav, kui mul endal või mõnel sõbrannal oleks selline kleit olnud, aga ei olnud ja ühe kandmise pärast osta? eip). Tulin hoopis mina ja tahtsin kontraste ja värve. Midagi tumedat ja siis heledat. Ma ei tea, mida ta mõtles, aga mina jäin enda juurde. Tahan kummikuid! 

Ja kummikud ostsin enne Magazinist. Teadsin, et seal võiks olla värve ja normaalsed hinnad. Ja eks neid ju niikuinii vaja. Esimesel korral lahkusin seal kõrgema sääreosaga ning kummikud olid punased! Oleksin kollaseid ka tahtnud, aga polnud kõrge säärega.. Ja siis läksin tagasi ja ostsin ühed klassikalisemad ja viisakamad mustad ka, mis lühikese säärega ja sobivad minu meelest ideaalselt praegu tööl käimiseks (või linnas käimiseks) kui on vihmasem ilm (sest kuiva ailmaga pistan ikka need Javerid jala otsa).

Ja kui ma juba nendest Javereid mainisin, siis mainin paar lauset veel. Mul on mitu aastat olnud selline probleem, et mis jalanõusid suvel kanda. Üldiselt olen palju jala kõndinud ja seetõttu mingid kingakesed ei sobinud, kui on soe suvi, siis väga kinnised ka mitte, baleriinadega pole mu jalad eriti õnnelikud olnud (mul on üsna lai jalg ja kannad ei kannata mingit pitsimist). Kui me märtsis veel reisile pidime minema, siis soovitas sõbranna mulle Javereid... ma olin üsna skeptiline, aga läksin neid proovima. Wow, kui mugavad. Võtsin küll number suuremad, kui muidu kannan (ehk nr 42 tuli minuga koju), aga mõnusad kerged, võtavad kiiresti jala kuju, lihtne jalga panna ja ära võtta. Nendest saidki mu suvejalanõud. Märtsis ostsin hallid, mis praeguseks on rohkem sellised... (või võiksid olla) kodu-jalanõud, sest kõiksugu plekke täis (kes ronis nendega maasikavagude vahele ja värskelt niidetud muru sisse? isegi sapiseep ei aidanud), aga ma kannan neid ikka. Hiljem ostsin juurde mustad, aga kuna õele oli nr 42 väikesed, siis sain ka tema tellitud roosad endale. Ja need roosad on ka ühed mu lemmikud, sest need annavad värvi juurde! Nii naudin neid. 

Aga tagasi kummikute juurde. Minu meelest on täiesti okei kummikuid kanda.. kodus, maal, linnas.. metsas, kus aga ise tahad. sest et why not? Möödunud nädalal olid mul need jalad, kui tööl sõbrannaga kokku jooksin ja korraks tema kõrvale istusin. Ta vaatas mu kummikuid ja küsis, kuhu ma nendega lähen, et metsa või... Nope, tegelikult läksin Tartus linna peale... Ja täna käisin sünnipäeval ja olin ka kummikutega, sest olime õues, muru sees ja võis niiskeks minna. Küsiti taas, et kas mul jalas kummikud ja nagu itsitati. On jaa kummikud! So.. why?! 


Mustad lühikese säärega.
Ja need punased!
Ma kollase kleidi ja punaste kummikutega pildini ei jõudnudki :)

(Kolm ülemist fotot tegi Sulev Lange)


Ja need roosad Javerid.


Milliseid kummikuid teie kannate?
1 comment:

Nele said...

Kummikuid praegu ei ole, läbi kulusid ja tuli ära visata. Aga olid nemad punased ja valgete mummudega. Ülinunnud. Otsingi uusi sarnaseid, mummulisi ja värvilisi.
Aias käimise kalossilaadsed kummijalatsid on ka roosa-lilla kirjud.
Ja niisama kulgedes on värvilised tennised, ühed punased ning teised valged värviliste mummudega.
Ja riietus on mul pigem tume ja üheväviline. Kui keegi küsib, et miks pidevalt tumedas, saab alati vastata, et "Ega riided ei saa värvikat isiksust varju jätta!" :D