Sunday, November 1, 2020

Raamatud oktoober 2020

 Oktoobris lugesin ma tõesti vähe. Väga mõjuvatel põhjustel. On inimesi, kes ütlevad, etnüüd mul polegi aega lugeda enam, et ma unustagu oma raamatud ära... Aga hetkel on tulemas päris mitu kuud, kui väljas on pime, niisiis ma usun, et loen küll. Mul on ka  päris palju raamatuid, mida tahakasin ära sorteerida, vaadat, mida taaskasutusse, mis kuskile mõjale, mida äkki hoopis müüa ja mida soovin endale. See tundub ka selline pikem (uurimine, mis ära anda, mis müüa võtab aega) pimedate õhtute projekt. Aga aega on.

Oktoobris lugesin läbi kuus raamatut ja täitus üheksakümne esimene raamat sel aastal. Päris kõrgeid punkte ma kuskile ei pannudki...

  • "Unistuste raamatupood" Katarina Bivald; 374lk; 09.10.2020⭐️⭐️
  • "Laboritüdruk: lugu puudest, teadusest ja armastusest" Hope Jahren; 288lk; 10.10.2020⭐️⭐️
  • "Jookse ilma ruttamata. I osa, Äratus" Svetlana Nikolajeva; 304lk; 18.10.2020⭐️⭐️⭐️
  • "Raamatuhaldajas" Karen Hawkins; 360lk; 22.10.2020 ⭐️⭐️⭐️
  • "Ilusad suured tüdrukud" Kaire Vilgats, Dagmar Oja (koostaja Anneli Urge); 160lk; 27.10.2020 ⭐️⭐️
  • "Alati minuga" Barbara Freethy; 288lk; 30.10.2020 ⭐️⭐️
Ilukirjandusliku poole pealt meeldis mulle "Raamatuhaldjas", mis oli selline tore ja mõnus õhtune ajaviide, armas ka. "Unistuste raamatutepood" ja "Alati minuga" olid selliseid okei, ei midagi erilist, võis lugeda ja andis puhkust. Raamatut "Laboritüdruk" alustasin juba augustis, aga siis läks kiireks ja raamatule oli järjekord, viisin selle tagasi, panin teises raamatukogus ennast uuesti järjekorda. Pole päris selline kiire lugemine. Ja kuigi raamat oli huvitav, mul ühele sõbrannale see väga meeldis, siis minu jaoks jäi see siiski selliseks "it was okey". Ma arvan, et mul oli lihtsalt nii palju teisi mõtteid peas, et ma ei suutnud selle raamatu sisse minna. 
Mitte ilukirjandusliku poole pealt lugesin "Jookse ilma ruttatamata" esimest osa ja hetkel ootab mind teine osa. Ühest küljest kerge ja lihtne, samas kindlasti sügav. Olen mitmeid kordi teinud raamatu lõpus olevaid "harjutusi" ja need on tõesti hea. Ja kuna hakkan ka teist osa lugema, siis raamat meeldis. 
Ja siis töökaaslasel oli "Ilusad suured tüdrukud", mis oli selline kerge ja kiire lugemine.. ootasin vist midagi sügavamat? Iseenesest oli täitsa hea ja armas, aga miskit jäi puudu.


Vaatame, mida november toob :)

No comments: