Thursday, December 31, 2020

Raamatud aastal 2020

 Mul kohe üldse ei ole eesmärgiks olnud, et loen igal aastal rohkem raamatuid, kui eelmisel.. sest kui nii edasi läheb, siis vahepeal peaksin päris õhukesi raamatuid ka lugema hakkama, et aastast aastasse sedaeesmärki täita. Küll aga olen ma südamest tänulik ja õnnelik, et mul on õnnestunud läbi lugeda 115 raamatut viimase 52 nädala jooksul (eesmärk oli lugeda üks raamat nädalas, eesmärgi täitsin 221% ulatuses). 

Ma olen ka rõõmus, et aasta alguses võtsin lõpuks ette Goodreadsi ning hakkasin kõike sinna sisestama (rääkimata siis möödunud aastatest eks). Mulle väga meeldib, et saan sinna salvestada, mida ma veel lugeda plaanin, sest nii ei pea ma hoidma nimekirja kuskil eraldi. Samuti on seal väga hea jälgida, mida sõbrad-tuttavad loevad, mida jälgin, sealtki saab mõtteid. 

Goodreads teeb kokkuvõtte ka, minu oma saab näha siin

115 raamatut oli kokku 33650 lehekülge. Kõige õhem raamat oli "Südametüdruk" 36lk ja kõige paksem "Päikeseõde" 757lk. Keskmisel oli üks raamat 292lk (ainult 3lk vähem kui 2019). Kõige populaarsem raamat, mis lugesin, oli "Kus laulavad langustid" (oli ka neid raamatuid, mida pidin ise sisestama, sest keegi ei olnud sisestanud). Minu keskmine hinnang viiepalli süsteemis tuli 2,9.  Ma olen siin maininud, et mingi aeg läksin hindamisega kriitilisemaks ja samas oleneb kõik olukorrast, kuidas see raamat mulle sel hetkel meeldib. Ma ei ole ju mingi kirjanduse ekspert, ma hindan lihtsalt enda tunde järgi. Niisiis said viis punkti raamatud, mis mulle tõesti väga-väga meeldisid ja ühe punkti need, mis ei meeldinud. Samal ajal tasub tähele panna, et kui raamat üldse ei sujunud, siis ma ei lugenudki seda, nii et need ühe puntki raamatud nüüd minu silmis nii nii halvad ka polnud, et ma need lugemata oleks jätnud, lihtsalt kokkuvõte oli, et ei meeldinud.

Ma toon oma lemmikud ka välja:

 • "Le Rhino" Liisi Õunapuu"
 • "Le Rhino 2" Liisi Õunapuu
 • "Väike Prantsuse külalismaja. Suvi" Helen Pollard
 • "Minu Tartu. Väljast väike, seest suur" Lauri Räpp
 • "Surmavad saladused" Robert Bryndza
 • "Punase märkmikuga naine" Antoine Laurain
 • "Brockwelli ujula" Libby Page
 • "Päikeseõde" Lucinda Riley
 • "Kus laulavad langustid" Delia Owens
 • "Südametüdruk" Anne Hanni
 • "Saatanat paljastades" Napoleon Hill
 • "Rikas isa, vaene isa" Robert T. Kiyosaki

Tundub, et minulemmik hinnang oli 2 punkti - see oli okei. Tiesti positiivne hinnang ju.


Kõige rohkem lugesin ilukirjandust. Aga nagu ikka siis sekka ka muud - üsna palju sellist kirjandust, mis on kuskil esoteerika alla pandud (ja mulle kohe üldse ei meeldi, kuidas selle järgi kohe hinnaguid hakatakse loopima, teadmata mis raamatud need on ja millest need räägivad. Samas on täiesti aru saadav, et kõik ei olegi valmis neid lugema ja nägema maailma teistmoodi kui nad harjunud on). Minu jaoks on kogu vaimuses, energiate liikumise teema väga huvitav ja väga oluline. Nii paljud raamatud räägivad tegelikult ühte ja sedasama, aga igast raamatust leiab midagi muud ja oled valmis juba rohkem aru saama, sest enda teadlikkus kasvab kogu aeg. Ja mina loen edasi (ja kasvan edasi). Ma olen väga tänulik, et olen selle tee leidnud, sest see teeb maailma palju värilisemaks ja ilusamaks, kui sa saad aru, et "maailm ei juhtu sinuga", nii nad oma mõtteid mõtled, nii on ka väline maailm... meie mõtted loovad meie elu. Okei, see selleks, see on mõne teise postituse teema. :) Mõne raamatu lugesin ka, et rahatarkust koguda. Lisaks lugesin ka ühe luulekogu! Ja see "Südametüdruk", ma ei tea, kas see on lasteraamatute nimekirjas?


Kuidas järgmisel aastal?
Jätkan ikka sama eesmärgiga - 52 raamatut. Kui maale kolisin, siis öeldi mulle, et enam mul küll pole aega lugeda.. veel seda kogenud ei ole, kuigi oktoober läks üsna kolimise ja sättimise alla, siis püsisin graafikus, aga kui tuleb kevad ja saab õue möllama minna... siis ilmselt loen ka vähem. Või lihtsalt loen veel paremaid raamatuid ja valin veel hoolikamalt. Sest minu plaan on sama - ma loen vaid neid raamatuid, mida ma tahan lugeda, millega ma tunnen, et need annavad mulle midagi sel hetkel. Ja kui ei paku huvi, siis ütlen raamatule ei. raegu on mul päris mitmeid raamatuid juba voodi kõrval ja raamatukogus ka ootel, nii et eks ma pimedal ajal loen rohkem ja vaatab mis siis soojal ja valgel ajal saab. 

Kuidas Sinul lugemisaasta möödus, kas avastasid mingi vahva raamatu, mida mulle soovitaksid? Millised on eesmärgid järgmiseks aastaks?

No comments: