Thursday, February 4, 2021

Raamatud jaanuar 2021

 Ma hoian vähemalt seda traditsiooni, et kord kuus teen kokkuvõtte raamatutest, mida olen lugenud. 

See oleks natukene lihtsam, kui ma teeksin endale kuskile mingeid märkmeid, mida ma mingist raamatust arvasin ja miks see sai goodreads'is, täpselt nii palju punkte minu käest. Hetkel on kuu lõpp ja ma vaatan kuu alguses loetud raamatuid ja mõtlen, et mis värk nendega üldse oli. Siis aga tuletan endale meelde, et minu eesmärk on saada ilukirjandusest lugemisealmus sel hetkel, kui ma seda loen. See, et ma iljem enam täpset sisu ei suuda meenutada, on täiesti okei. Tavaliselt, kui ma siis sisukokkuvõtte silmadega üle lasen siis meenub ka raamat. Sel kuul juhtus ka see asi, et hakkasin kodus lugema raamatut.. ja sain aru, et olen seda juba lugenud.


Jaanuaris lugesin läbi 11 raamatut, 3474 lehekülge.

 • "Hea tüdruk" Mary Kubica; 360lk; 01.01.2021 ⭐️⭐️⭐️
 • "Ämmaemanda pihtimus" Diane Chamberlain; 392lk; 04.01.2021 ⭐️⭐️
 • "Pildid sinust" Caroline Leavitt; 328lk; 08.01.2021 ⭐️⭐️⭐️
 • "Üks väike valge tuvi" Lille Roomets; 272lk; 10.01.2021 ⭐️⭐️⭐️
 • "Üks väike valge sulg" Lille Roomets; 200lk; 10.01.2021 ⭐️⭐️⭐️⭐️
 • "Korterikaaslane" Beth O´Leary; 336lk; 16.01.2021 ⭐️⭐️⭐️⭐️
 • "Öö varjus kadunud" Tara Laskowski;  312lk; 23.01.2021 ⭐️⭐️
 • "Talisman" Helena Hunting; 272lk; 23.01.2021 ⭐️⭐️
 • "Üle kõige" Natasha Anders; 336lk; 24.01.2021 ⭐️⭐️⭐️⭐️
 • "Puudutuse kaugusel" Colleen Oakley; 382lk; 28.01.2021  ⭐️⭐️⭐️⭐️
 • "Väike teepood peatänaval" Jodi Thomas; 288lk; 31.01.2021⭐️⭐️⭐️⭐️
Kahe tärniga (It was okey) hindasin kolme raamatut - "Ämmaemdana pihtimus", "Talisman" ja "Öö varjus kadunud". Esimene nendets oli kuidagi segane, seal oli tegelikult päris mitmeid tegevusliine, aga raamat ise jäi kuidagi nõrgaks ja sai järsku läbi. Alguses ei saanud vedama ja siis oli kõik. Teine raamat oli puhta naistekas, mis oleks võinud ehk olla veidi südavam.. aga seal käis ka kõik kuidagi väga kiirelt ja oligi õnnelik lõpp käes. Ja kolmas raamat pidi oleva vist selline põnevik ja seal olidki mingid pöörded, aga midagi erililist see polnud, ei köitnud väga, läbi lugesin. Nende põnvikega on üldse viimasel ajal kummaline lugu. Et ma loen küll ja osad täitsa meeldivad, aga midagi sellist väga põnevat, väga erilist, väga köitvat pole lugenud. Lugesin läbi kaks noortekat ja mõlemad meeldisid, üks sai kolm tärni (I liked it) ja teine neli (I really liked it). 
"Pildid sinust" tundus huvitav ja köitev, aga minu jaoks oli pigem keskpärane. "Hea tüdruk" oli kiire lugemine ja lõpp oli ootamatu. Sellist pööret ei osanud ma oodata. 
Ja väga edukalt hindasin mitmeid raamatui lausa nelja tärniga! (I really liked it). Juhuu! Äkki ma jagan ka hindeid natukene leebemalt. 
"Korterikaaslane" seda soovitas mulle Tikker ja õigesti soovitas. Mõnus mitmekülge lugemine. "Üle kõige" oli ka selline paras naistekas, aga mitmetahulisem ja sügavam, mulle selle süžee täitsa meeldis, neid magamistoastseene võiks muidugi vähem kirjeldatud olla, aga millegi tõttu on see osa nendest "naistekatest". Ja siis "Puudutuse kaugusel", mis oli vahepeal nii kurb ja samas huvitav. Mõnus lugemine.
Ja kuu viimasel päeval lugesin läbi "Väike teepood peatänaval", mis mulle väga meeldis, ilus ja kurb üheaegselt.  


Sel kuul juhtus ka selline asi, et kui vaatasin raamatukogu kodulehe külje kaudu, mis mul käes, mida peaksin pikendama, siis oli seal raamat, mille olin tagastuskasti kaudu tagastanud. Tekkis natukene ärvust. Ja kui läksin uurima, siis esimesel õhtupoolikul seda raamatut ei leitud ka. Aga järgmine päev helistati ja öeldi, et raamat tõesti olemas ja kõik korras. Tore! Lisaks olen hakanud kasutama laenutuskapi teenust, väga mugav! Nimelt on mul aeg-ajalt lihtsalt kiire - raamatukogu avatakse kell 11, mina olen hiljemalt 11ks tööl. Ja pärast päevatööd on tihti nii kiire Tartu poole, et enne tipptundi Annelinna jõuda, et ma ei tee raamatukogus peatust. Vahel kui kella 18ni tööl olen, siis ikka käin. Aga kapi kaudu see kõik eriti lihtne. Kahjuks ei saa ka autoga päris ligi sõita ja selleks panen automootori ikka välja.

Ja lõpetuseks üks Lauri ilus luuletus, mille Instagrammist leidsin.No comments: