Monday, March 1, 2021

Kodune pesugeel

 Pikka juttu ei tee, aga siin maal elades on mul tunne ja soov mitmeid asju pigem ise teha, kui neid poest osta. Samuti ei ole ma vaimustunud poes olevatest pesugeelidest või pesupulbritest (jaa päris pikalt olen kasutanud ju tegelikut hoopis Amway asju). Aga ma tahaksin ise teha. Sellist pesugeeli, mis peseb puhtaks ja jätab värske lõhna (no värske lõhna saab õues kuivatades ka eks...).

Ja siis jäi silma ühes blogis see postitus. 

https://kuidasteha.wordpress.com/2013/11/19/pesugeel

Tundus väga lihtne ja lollikindel retsept, et mis seal ikka valesti saab minna, kui vajad sapiseepi, söögisoodat, vett.. ja siis ahju, kus söögisoodast saaks pesusooda ja potti, kus vett kuumutada ja asjad kokku segada. 

Hakkasin eile entusiastlikult pihta, sest kui pesu pesema panin, siis märkasin, et varsti oleks vaja pesuainet. Ja mõte mul peas juba nädalaid, et hakkab siis pihta. 

Vesi potti, riivisin juurde seebi, segasin sisse, panin sooda küpsetuspaberiga kaetud plaadile ja kuumutasin kindlasti üle 30minuti. Erilist muutust soodas ei näinud.. aga mõtlesin, et ju ikka sai õige, sest kuumust näitas ahi 200 C ja see oli seal ikka ka.. 

Segasin siis potis selle sooda ka sisse ja esialgu tundus, et kõik ongi okei. No aga päris selline tarretise moodi asi see küll pole.. ka siis mitte, kui see jahtus. Ja nüüd ma ei tea, kas seda saab päästa kuidagi või lihtsalt proovin uuesti (ja esialgu poole koguse kaupa).

Lõhnab nagu sapiseep.

Kui keegi oskab miskit tarka öelda, siis hea meelega kuulan-loen. 
(booraksit ma enda pesugeeli ei taha!)No comments: