Friday, September 3, 2021

Raamatud august 2021

Ilusat septembrit!
Augustis juhtus selline asi, et ma hakkasin lugema. Mul endal oli tõesti selline tunne, et ma hakkasin uuesti lugema. Sest kui oled mitu aastat lugenud kuus rohkem kui paar raamatut, siis need viimased kuud oli kuidagi tühjad (kuigi täis kõike muud). Lugemisele andis kindlasti tõuke see, et sain vahelduseks jälle aru, et tuleb puhata ja just lugemine täidab minu tassi. Kindlasti mängis rolli ka ilm, sest vihma sadas rohkem kui küll. Ning augusti õhtutel läks pimedamaks juba varem. 
Kui ma selle nimekirja siia panin, siis võtts juba meenutama, et mis raamatud ma küll kuu alguses lugesin.. 
Täitsa tavaline tunne tuleb peale.
Lugesin läbi üheksa raamatut.
 • "Sinu järel koju" Mark Edwards; 368lk; 01.08.2021 ⭐️⭐️⭐️⭐️
 • "Assistent" S.K. Tremayne; 332lk; 05.08.2021 ⭐️⭐️⭐️⭐️
 • "Enne võõraks jäämist" Renee Carlino; 272lk; 11.08.2021 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
 • "Sõnad sügavas sinises" Cath Crowley; 319lk; 14.08.2021 ⭐️⭐️⭐️⭐️
 • "Viimane paar" Matthew Norman; 336lk; 20.08.2021 ⭐️⭐️⭐️
 • "Tütar" Jane Shemilt; 320lk; 21.08.2021 ⭐️⭐️⭐️
 • "Üks lavendlisinine pael" Heather Burch; 296lk; 22.08.2021 ⭐️⭐️⭐️⭐️
 • "Hull suvi" Mariann Rückenberg; 448lk; 28.08.2021 ⭐️⭐️⭐️
 • "Veel perearsti pihtimusi" Benjamin Daniels; 208lk; 31.08.2021 ⭐️⭐️⭐️⭐️
Kõige rohkem meeldis mulle "Enne võõraks jäämist", mis oli väga mõnus ajaviite lugemine, põimitud minevikulugu ja tulevikuvõimalused. Ja kuidas vahel tahavad teised teha otsuseid, mida peaks inimene tegema ise. 
Siis lugesin mõned põnevikud - "Sinu järel koju" ja "Assistent". Esimene nendest oli vahepeal üsna õõvastav, vahapealliiga ebareaalne ja lõpuks tekitas ikka küsimärke. Teine nendest oli ... ka natukene hirmus. Väga paljudel inimestel on juba korralikuld nutikodud. Sellist raamatut lugedes tekkis tunne, et endale külla ei tahaks. 
"Sõnad sügaval sinises" oli noortekas, aga üsna mõnus lugemine, kus olid ikka suhteprobleemid, kaotusvalu ja armastus. "Üks lavendlisinine pael" oli ajaviite romaan, läks kiirelt, lõppes ootuspäraselt. 
Neli tähekest sai ka "Veel perearsti pihtimusi", lihtsalt ladus ja humoorikas. :)
Kolm raamatut said kolm tähekest, lugesin ja oli selline enam-vähem hea, aga ei midagi erilist. "Hull suvi" noortekas, jäi kuskil noortekirjanduse lehel silma ja mõtlesin lugesin. Ega midagi viga ei olnudki, raamatu oli täitsa paks ja suve jooksul oli palju sündmusi. Lõpuks oli see juba põnevik. Meeldis see, et ajaliine suhtes ei hüpatud kuskilt üle. Teise osa plaanin ka vist ära lugeda. 
"Tütar" oli natukene raskem ja kurvem lugemine, jättis küllaltki palju küsimärke, vahepeal tundus, et lugesin lehekülgi, aga sisu ei olnud, miskit nagu lahenes, aga lõpp tekitas väga palju küsimusi (Vaatasin ka Goodreadsi arvustusi, mis sama arvasid). Raamat võiks panna mõtlema, kas me tunneme oma lähedasi ikka nii hästi, kui arvame, kas me räägime nendega sisuliselt, kui ei, siis millal see hakkas muutuma, millised on olnud muutused, mis tegelikult toimub.. ? 
"Viimane paar" oli justkui vaimus ja südantsoojendav romaan, kus peategelasid hakkasid ennetama võimalust, et äkki lahutavad nemad ka, kui kolm lähedast paari on juba lahutanud. Kellel oli emotsionaalne petmine, kellel füüsiline ja kes avastasid, et nad ei olekski pidanud abielluma, sest armastust seal polnudki. Algus tundus mulle tore. Aga see, et seda ennetada, siis tuleb kindlasti luua plaan, kuidas võõrastega seksida (ikka kindlate reegelite järgi, kuigi võib juhtuda, et need reegelid enam ei sobi...) Ja siis on "ma tundsin, et ma elan". Seda lugedes, oli minu mõte, et minge hüpake jääauku talvel, siis tunnete ka, et elate. Minu vaateväljast tundub lihtsalt nii vale hakata abielu päästa sellise eksperimendiga, kui alustada tuleb iseendast, et inimesed enda sisse vaataksid. (ilmselt pidi see üks humoorikas raamat olema, aga ma ei näinud seda huumori läbi :D).

Vot nii. Praegu olen raamatukogus järjekorras seitmsele raamatule ja eile tõin koju kolm raamatut. Kõik on ajaviitekirjendus. 

Sel aastal loetud 41 raamatut (eesmärk 52).

List raamatutest, mida lugeda enne oma surma.
 • Mis tahes raamat, mida sa ise soovid
 • Ära loe raamatut, mida sa ei taha lugeda
 • Ongi kõik!
 • Palju õnne, said hakkama!
(Allikas: internet)No comments: