Tuesday, July 12, 2022

Raamatud juuni 2022

Ma ise tundsin, et juuni oli selline kuu, et "mul polnud eriti aega lugeda". Või mul oli vähemalt kuu keskpaigas selline tunne. Kuu algus olierinevate ürituste ja kohtumiste tõttu selline kiire, õhtuks liiga väsinud. Päevasel ajal sai pigem aias toimetatud, kui raamatuid loetud (sest lõpuks oli õues soe). Kuu teine pool läks rohkem koduselt ja puhkuse lainel, kuumalaine ajal ei kippunud samuti keset päeva õue. Lugemise tempo oli aga küllaltki aeglane. 

Juuni 2022 lugesin läbi 9 raamatut:

  • "Seal, kus kasvavad metsikud kirsid"  Laura Madeleine; 29lk; 02.06.2022 ⭐️⭐️⭐️
  • "Teine Boleyni tüdruk. 1. osa"  Philippa Gregory; 296lk; 08.06.2022 ⭐️⭐️
  • "Kokkumäng" Julia Quinn; 480lk; 15.06.2022 ⭐️⭐️⭐️
  • "Hingemurdja" Sebastian  Fitzek; 246lk; 16.06.2022 ⭐️
  • "Väike nurgapood. Talv" Nicola May; 288lk; 18.06.2022 ⭐️⭐️⭐️⭐️
  • "Minu kallis abikaasa" Belle Kimberly; 312lk; 19.03.2022 ⭐️⭐️
  • "Positiivne sünnituskogemus on võimalik" Rebecca Dekker; 208lk; 22.06.2022 ⭐️⭐️⭐️⭐️
  • "Sanatoorium" Sarah Pearse; 400lk; 23.06.2022 ⭐️⭐️⭐️⭐️
  •  "Madame Curie ja unistuse jõud" Susanna Leonard; 460lk; 29.06.2022 ⭐️⭐️⭐️
Ma ise arvan, et ilukirjanduse poole pealt ma ei lugenud midagi väga imelist ja erilist. Tean, et "Teine Boleyini tüdruk. 1. osa" venis ikka väga pikalt ja 2. osa viisin üldse tagasi. Ma ei möleta, kas varem olen ka mingit versiooni lugenud või kunagi hoopis filmi vaadanud, aga polnud minu tassike teed.. Ja teine raamat oli "Hingemurdja", mis kuidagi lugesin lõpuni, aga kuidagi ei meeldinud. "Minu kallis abikaasa" jättis ttvustuse põhjal huvitava põneviku mulje, aga ju sedalaadi põnevikke liiga palju lugenud. "Sanatoorrium" oli selline põnevam värk, kuigi lõpp jäi segaseks ja viis mind veidi googlesse. Kas ma järgmist raamatut loeksin? Pole kindel.
Kõige huvitavam lugemine oli aga "Positiivne sünnituskogemus on võimalik". Ma ootasin ehk mingit teistsugust raamatut, aga sisu oli huvitav. Ning ma olen tänulik, et elan Euroopas. Tundus ikka ulme lugeda, milline sünnitusabi on USAs olnud veel alles üsna hiljuti (nt. KTG kogu aeg peal, terve aeg selili voodis, süüa-juua ei võinud, sekkuti üsna varakult nt lootekoti avamisega, ei saanud last kohe rinnale.. jm). Minu jaoks oli ka üllatav, et sealses meditsiinisüsteemis oli väga väga vähe ämmaemandaid. Sünnituse võtsid vastu sünnitusabiõed ja -arstid. Aga õdedel nt polnud kogemust, et dopleriga lapse südamelööke kuulata... Loodan, et käesolevaks aastaks on see süsteem seal paranenud. Tundus tõeline ajas tagasiminek (raamatus oli ka, et "arstid sõid raha tõttu ämmaemandad välja"). See kohe meenutab, kui väga mulle meeldis Briti sai "Kutsuge ämmaemand" (ja raamat oli ka vahva, soovitan!)

Mul on endiselt probleeme Goodreads'iga. Kahele loetud raamatule ei ilmu kuupäeva. Seda on varem ka juhtunud, aga siis olen veebilehe kaudu infot uuendanud ja kuupäevad on tekkinud. Sel korral mitte. Lisaks avastasin, et kasutajal ei ole võimalik lisada raamatut andmebaasi. Iseenesest uus süsteem, et annad "raamatukoguhoidjale" teada, mida lisada tahad ja saadad kõik andmed, ei tundunud väga keeruline, aga hetkel polnud aega seda teha. R. Dekkeri raamatu lisasingi inglise keeles. 

Ma olen käesoleval aastal lugenud läbi 78 raamatut. Üle pika aja (ca üle 2 ndala, tundub pikk aeg) tellisin kohalikust raamatukogust ühe raamatu - avastasin, et Colleen Hooveri üks raamat on tõlgitud ja saadaval. 

No comments: