Thursday, September 1, 2022

Raamatud august 2022

Augustis oleks peaaegu lugenud kaheksa raamatut, aga ühe jätsin pooleli ja üks läks napilt septembrisse. Aga selline kuu, et ükski raamat ei saanud kolme tärni, pigem oli ikka rohkem. Mingi osa ajast ei olnud mul midagi lugeda, raamatukokku kogu aeg ei pääsenud ja varasemalt järjekorraga tellitud raamatuid lihtsalt ei olnud. Mõnel päeval tegin lugemise asemel uinaku, mõnel õhtul jäin enne magama, kui jõudsin raamatu haarata. Aga tore, et vleian ja võtan ikka aja lugemiseks (mitte ei jookse kohe koristama või teisi majapidamis-aiatöid tegema, kui poeg magab. Koristada ja toimetada jõuab ka hiljem. Oma tassi täitmine ja täis hoidmine on väga oluline.


Augustis lugesin läbi 6 raamatut:
  • "Pariisi raamatukogu" Janet Skeslien Charles; 400lk; 05.08.2022 ⭐️⭐️
  • "Valguse kiirusel" Elissa Grossell Dickey; 319lk; 09.08.2022 ⭐️⭐️⭐️⭐️
  • "Haritud" Tara Westover; 424lk, 13.08.2022 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
  • "Elu ilmaveerel" Lenna Kuurmaa; 224lk; 16.08.2022 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
  • "Kogu tõde" Cara Hunter; 448lk; 22.08.2022 ⭐️⭐️⭐️⭐️
  • "Nähtamatu tüdruk" Lisa Jewell; 320lk; 25.08.2022 ⭐️⭐️⭐️⭐️
Esimese raamat, "Pariisi raamatukogu", kohta pole mul suurt midagi öelda, ei sujunud eriti (kuigi lugesin läbi kahe päevaga) ja midagi erilist meelde ei jäänudki. "Valgus kiirusel" nüüd mõtlen, miks ma sellele neli tärni andsin, aga ju sel momendil tundus õige. Iseenesest oli sisu täiesti okei, lugemine läks kiirelt, aga lõpus jäi mind häirima, et mingi osa jäi väga poolikuks või vähemalt mina lugejana oleksin soovinud teada saada selle ülikooli tulistamise tagamaid. 
"Haritud" oli suurepärane raamat, mida sõbrannad soovitasid ja soovitan edasi. Tõestisündinud elu põhjal. 
Väga kiirelt lugesin läbi Lenna "Elu ilmaveerel" - nii toredad lood olid maaelust ja olust. Sai natukene nutta ja veidi rohkem naerda. 
"Kogu tõde" oli üks krimka sarja päris mitmes raamat. Vaatasin Goodreadsist, et olin ka vist sarja esimese raamatu läbi lugenud, aga vist ca 2 aastat tagasi, midagi tuttavat küll ei olnud. Raamat läks ladusalt ja oli küllaltki huvitav. "Nähtamatu tüdruk" sai ka täitsa neli tärni, sest oli piisavalt huvitavaid pöördeid, kuid nüüd jälle mõtlen, et mõni asi oli ka ikka imelik - tüdruk peidab end täiskasvanu (psühholoogi!) juures, kui politsei arvab, et ta on röövitud-mõrvatud... ?!

Täpselt nii lühidalt ma iga raamatu kohta kirjutangi. 


Ilusat uut kooliaastat!

No comments: