Wednesday, October 5, 2022

Raamatud september 2022

Ja ongi käest pimedad õhtud. Lugemiseks täiuslikud, kui poja juba magab. Sätin ta voodi teise otsa tuttu, siis ei sega teda lugemiseks mõeldud lambivalgus. Ma ei oska eriti mujal lugeda kui voodis pikutades. Ilmselt ei taha ka, sest olen aastaid nii teinud. Lihtsalt valgus peab hea olema. Ja kodus teist sellist kohta pole. Võibolla elutoas saaks ka, kui põleks laevalgusti ja tiriks sinna mõne põrandalambi, aga kui seal peaks teler töötama, siis see ei sobi. Mul on sellised omad soovid. Ja see on okei. See olen mina. Ma ei mäleta, millal ma ise enda jaoks teleri tööle panin... ammu-ammu. Minu poolest võiks ilmselt teler täiesti olemata olla.

Septembri raamatutega jõudsin numbrini 98. Ühe raamatu jätsin pooleli ka - "Kõik mu mured mannetud" oli vist. Kuidagi ei edenenud ja ei hakanud aega raiskama. Natukene lugesin ka "Imelised nädalad", sest laps tegi läbi kolmanda arenguhüppe ja oli soov teada, mis oskused see kaasa toob. 

Septembris lugesin läbi 7 raamatut:

  • "Ära unusta mind" Mhairi McFarlane; 371lk; 01.09.2022⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
  • "Millestki vanast" Nick Alexander; 344lk; 08.09.2022 ⭐️⭐️⭐️⭐️
  • "Suvetöö" Lizzy Dent; 390lk; 15.09.2022 ⭐️⭐️⭐️
  • "Liblikatuba" Lucinda Riley; 576lk; 19.09.2022 ⭐️⭐️⭐️⭐️
  • "Lipugambiit" Walter Tevis; 392lk; 24.09.2022 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
  • "Ohtlik tutvus" Peter Swanson; 352lk; 28.09.2022 ⭐️⭐️⭐️⭐️
  • "Täiuslik laps" Lucinda Berry; 400lk; 30.09.2022 ⭐️⭐️⭐️⭐️
Raamatuid hindasin täitsa kõrgelt! "Suvetöö" sai esialgu ka neli tärni, sest see ju läks ladusalt ja tõesti meeldis (sest selline mõnus kerge ladus lugemine meeldibki mulle), aga kui ma mõtlesin korra selle sisu peale, et keegi läheb oma parima sõbranna asemel tööle sommeljeena, et mis need osade veinide ära õppimised siis ära ei ole... Ja et justkui töötaski seal pea terve suve kuni see väike vimka välja tuli, siis noh ma ei tea. Natukene ebareaalne. Aga raamat oli muidu tore!
Üks kord raamatukogus käies jäi näppu Lucinda Riley "Liblikatuba". Ilmus eesti keeles juba möödunud aastal, aga minust oli kuidagi mööda läinud. Ikka sellises stiilis nagu Riley oma raamatuid kirjutab. Mõnus lugemine! Lehekülgi jagus, aga läks ikka kiirelt. 
Viimased kaks raamatut olid täitsa head. No viimane oli kohati isegi hirmus. Mõtlesin, miks ma sellist loen. Aga samas jagasin üsna raamatu alguses ka ära, kes see "pahalane" siis tegelikult on. "Ohtlik tutvus" aga üllatas oma pööretega.
"Ära unusta mind" sai küll viis tärni, aga ma pidin praegu näiteks sisututvust lugema, et mäletada, millest see raamat rääkis. Tuli kohe meelde küll. Mõnus kerge lugemine. Ju siis meeldiski lausa viie tärni jagu. 
"Milleski vanast" oli täitsa vahvate mõtetega raamat. Üldjoontes ka selline sujuv, kerge, ladus, aga meeldisid need mõned sügavamad teemad, mis seal olid. 

Sõbranna saatis :)


No comments: