Sunday, July 16, 2023

Raamatud juuni 2023

Eh, hakkasin siia nimekirjast raamatuid kopeerima ja vaatasin, et misasja, nii vähe, kindlasti on midagi lisamata. Aga Goodreads kinnitas, et juunis oligi nii, et viimase raamatu lugesin enne jaanipäeva. Tean, et suvepäevadel oli mul raamat kaasas, lugemiseni aga ei jõudnud. Ja terve too nädal oli kuidagi kiire siia ja sinna. Eks selle "kiire" me ise loome ja teeme, saab ka teisiti. 

Aga graafikus olen ma siiski, Goodreads ütleb, et seitsme raamatuga isegi ees. Ju siis on aasta, kui ei loe 100(+) raamatut. Juunis lugesin neli.

  • "Mõrvad Fleat House'is" Lucinda Riley; 421lk; 01.06.2023  ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
  • "Väike õnnelikke lõppude raamatupood" Jenny Colgan; 320lk; 10.06.2023 ⭐️⭐️⭐️
  • "Enne kui lähed" Clare Swatman; 256lk; 16.06.2023  ⭐️⭐️⭐️⭐️
  • "Sammhaaval edasi" Graeme Simsion; 308Lk, 22.06.2023  ⭐️⭐️⭐️

Ükskord avastasin, et Lucinda Riley raamatutest on veel miskit ilmunud. Tema ainus krimka. Mis päris kaua kuskil nn lauasahtlis oli. Riey stiili tunneb ikka ära, kuigi romaanidest erinevalt ei jooksnud seal kahte ajajoont korraga. Minevikus oli siiski päris suur roll. Lugemine oli kiire ja mõnus. Raamatupoe raamat oli selline tavaline ajaviiteromaan, minu jaoks. Oli naeru ja muigamist, natuke kurbust ka, aga samas ei midagi erilist, et see pikemalt meelde jääks. "Sammhaaval edasi" on tõlkes leitud. Varasemaltki on see märge raamatul mu pilku püüdnud ja üldiselt on raamatud väga meeldinud. See oli selline okei. Teema oli tegelikult huvitav - palverännak Camino de Santiagol. Mõned aastad ole mõtteid mõlgutanud, et tahaks isegi mingi osa sellest teest käia.. (kas, mis ja kas üldse kunagi on hoopis teine teema). Nii et selles suhtes see mulle meeldis. Aga mdagi jäi nagu puudu. Raamatu viimane kolmandik meeldis rohkem kui esimesed kaks. Ja keset talve sinna palverännakule ei läheks. "Enne kui lähed" mulle täitsa meeldis.

No comments: